Спецпредставник США: Трамп хоче встановити мир в Україні

Спецпредставник США: Трамп хоче встановити мир в Україні

Спецпредставник США з питань Україні Курт Волкер дав інтерв’ю американську виданню The Global Politico.

Волкер вважає, що конфлікт та активні бойові дії триватимуть на території України і через рік. “Є шанс, що цього не буде, але найбільш ймовірним сценарієм є те, що це триватиме”, – додав політик, зазначивши, що від початку боїв було вбито понад 10 000 людей на сході України.

Третю зустріч з Сурковим Курт Волкер вважає “кроком назад”. “Наша третя зустріч була кроком назад. Вони знову повернулися до своєї першої пропозиції. Я не знаю, яким буде наступний крок після цього. Можливо це відбувається зовсім з інших причин, які не мають нічого спільного з Україною, просто через наші американо-російські відносини. Це могло бути пов’язано з відсутністю двосторонньої зустрічі між президентом Путіним і президентом Трампом”.

“Росія хоче мати проросійську Україну. Але вторгнувшись до країни та забравши частину території, вони створили більш націоналістичну, більш західно-орієнтовану, більш об’єднану Україну, ніж коли-небудь існувала раніше. Це цілком протилежне тому, що вони хотіли створити і це дає їм привід говорити: “Ну, ми не отримуємо того, що хотіли. Це нам дорого коштує”. Як у специфічному сенсі проведення військових операцій та цивільної адміністрації, так і з боку санкцій, їхньої репутації, їхніх відносин з Європейським Союзом, їхніх відносин з США. Тому вони можуть бути зацікавленими вирішити це питання”.

“Якщо ми збираємося поліпшити стосунки між США та Росією, ми не хочемо залишатися там, де зараз є. Ми хотіли б, щоб це було більш конструктивним і ми повинні побачити прогрес в Україні”.

Волкер говорить, що Трамп розуміє цю ситуацію. “Я знаю, чув про це безпосередньо від президента, він хоче це зробити. Він хоче встановити мир, він хоче вирішити це питання, він хоче, щоб Україна повернула свою територію. Це цілком зрозуміло”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ