США, НАТО та Великобританія не визнають “вибори” на окупованих територіях України

США, НАТО та Великобританія не визнають “вибори” на окупованих територіях України

“НАТО не визнає вибори, що відбулися 11 листопада в самопроголошених та невизнаних “Луганській Народній Республіці” та “Донецькій Народній Республіці”. Вони суперечать букві і духу Мінських угод та підривають зусилля, спрямовані на мирне врегулювання конфлікту”.

“Сполучені Штати приєднуються до європейських союзників та партнерів і засуджують фіктивні “вибори” 11-го листопада в підконтрольній Росії Східній Україні. Нелегітимні процеси були спробою Москви узаконити своїх донбаських маріонеток, “Донецьку і Луганську Народні Республіки”. Ці суб’єкти не мають місця в межах Мінських угод або в конституційному уряді України і їх потрібно ліквідувати разом з незаконними збройними формуваннями.

Якщо Росія вважає, що незаконні “вибори” 11 листопада призведуть до того, що їх маріонетки отримають міжнародну повагу, то світова реакція доводить, що вона помиляється. ОБСЄ відмовилася контролювати цей фарс. Дії Росії засудили у столицях з обох боків Атлантики, а також Рада Безпеки ООН і ОБСЄ. Сполучені Штати та Європейський Союз в один голос висловились проти порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Ми продовжуватимемо накладати на Росію санкції через дії на Донбасі, поки Москва повністю не виконає Мінські угоди та не поверне Києву контроль над Кримом”.

“Великобританія також засуджує “вибори”, які підтримувані Росією сепаратисти провели на Донбасі 11 листопада. Вони є незаконними і порушують Мінські угоди, а також підривають зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні.

 Ці “вибори” відбулися на тлі постійних порушень суверенітету та територіальної цілісності України. Росія надає зброю сепаратистам на Донбасі, а ОБСЄ звітує про потік російських військових конвоїв, які в’їжджають і виїжджають із Східної України.

 Ми закликаємо Росію повною мірою виконати свої зобов’язання згідно з Мінськими угодами, перестати надавати фінансову та військову підтримку сепаратистам та вивести свої збройні сили й військову техніку з території України.

 Ми також наполегливо закликаємо підтримуваних Росією сепаратистів припинити перешкоджати спостерігачам ОБСЄ, а також надати безпечний і безперешкодний доступ до необхідної гуманітарної допомоги для 1,8 мільйона людей на неконтрольованих державою територіях.

Великобританія знову підтверджує свою прихильність дипломатичним зусиллям з врегулювання конфлікту в східній частині України. Вибори на Донбасі потрібно провести згідно закону та Мінських домовленостей”.

 

Джерела:

nato.int

state.gov

gov.uk

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ