Свинячу нирку прищепили людині

Свинячу нирку прищепили людині
Вперше в історії лікарі успішно трансплантували нирку від свині на людину і цей орган, як вони твердять, «відразу почав нормально функціонувати». Операцію провели у вересні між генетично модифікованою свинею і пацієнтом з мертвим мозком у лікарні NYU Langone Health – пише хорватське видання Jutarnji list.

Як повідомляє портал Futurism.com, нирку було прикріплено до кровоносних жил пацієнтового стегна, назовні від живота. Дану свиню було генетично модифіковано для вирощування нирок, які б мало сприйняти людське тіло, що, на щастя, врешті-решт і вдалося.

«Все завершилося краще, ніж я взагалі міг би очікувати. У багатьох випадках, нирки померлих людей, які ми трансплантуємо, не функціонують відразу, їм потрібно кілька днів чи навіть тижнів для того, щоб все почало діяти, але в даному випадку все спрацювало відразу! Операція відбувалася, як і кожна трансплантація, які я коли-небудь здійснював від живого донора органу» – сказав д-р Роберт Монтгомері, директор Інституту трансплантації при лікарні NYU Langone.

Цей медичний і науковий переломний пункт прокоментував і д-р Доррі Сігев, професор трансплантаційної хірургії Медичного факультету Johns Hopkins. «Це великий поступ, велика, насправді велика справа. Та все ж, потрібні ще дослідження, щоб підтвердити ефективність методу. Нам потрібно більше дізнатися про довготривалість органу» – сказав він.

Деякі дослідники вірять, що генетично модифіковані свинячі нирки можна було б трансплантувати на людей всього за кілька місяців. Але колектив, котрий стоїть за згаданою першою такою трансплантацією, на даний момент все ще збирає дані і тільки згодом збирається оприлюднити остаточну працю з усіма релевантними результатами.

«Нас і далі хвилює той факт, що тіло пацієнта зрештою може не сприйняти нову нирку, адже довготривале відкидання органу може статися навіть і з добре підібраними донорськими органами людського походження» – заявив д-р Дейвід Классен, головний лікар організації United Network for Organ Sharing.

Ксенотрансплантація, або ж процес пересадження органу і тканини поміж видами, тобто з тварини на людину, в минулому бувала неефективною (справа торкалася шимпанзе і свиней), але зараз багато-хто бачить технологію впорядкування генів як ключ до майбутніх успішних трансплантацій.

Це, імовірно, дасть поштовх для нових питань, що стосуються етики розведення свиней з ціллю вилучення їхніх органів, але багато-хто наголошує на тому, що і без цього  тільки в США щороку задля людського харчування вбивають приблизно 100 мільйонів свиней.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Вулканічна активність Місяця Викиди вуглекислого газу знову зростають