Трамп закликає Росію припинити дестабілізувати Україну

Трамп закликає Росію припинити дестабілізувати Україну

Уривок звернення президента Трампа до народу Польщі 6 липня 2017 року:

«Президент Дуда і я щойно приїхали з неймовірно успішної зустрічі з лідерами, що беруть участь у Ініціативі “Трьох морів”. З громадянами цього прекрасного регіону Америка прагне розширювати своє партнерство. Ми вітаємо міцніші торгові та комерційні зв’язки, оскільки ви розвиваєте свою економіку. І ми прагнемо забезпечити вам доступ до альтернативних джерел енергії, тому Польща та її сусіди ніколи не будуть знову заручниками одного постачальника енергії.

І тому я сьогодні тут, щоб не просто відвідати старого союзника, а щоб привести його як приклад для інших, які прагнуть свободи і які хочуть набратися мужності і волі для захисту нашої цивілізації. Історія Польщі – це історія людей, які ніколи не втрачали надії, які ніколи не були зломлені, і які ніколи, ніколи не забували, ким вони є.

Цей континент вже не стикається з привидом комунізму. Але сьогодні ми перебуваємо на Заході і ми повинні сказати, що існують страшні загрози нашій безпеці та нашому способу життя. Ви бачите, що тут відбувається. Це загрози. Ми будемо протистояти їм. Ми виграємо. Але вони є загрозами.

Ми зіткнулися з іншою гнітючою ідеологією, яка прагне експортувати тероризм та екстремізм по всьому світу. Америка та Європа зазнали однієї терористичної атаки за іншою. Ми збираємось зупинити це.

Під час історичного зібрання в Саудівській Аравії я закликав лідерів більш ніж 50-ти мусульманських держав об’єднатися, щоб витіснити цю небезпеку, яка загрожує всьому людству. Ми повинні протистояти цим спільним ворогам, щоб позбавити їх території та фінансування, а також мереж та будь-яких форм ідеологічної підтримки, яку вони можуть мати. Хоча ми завжди вітаємо нових громадян, які поділяють наші цінності та люблять наших людей, наші кордони завжди будуть закриті для тероризму та будь-якого екстремізму.

Сьогодні Захід також стикається з силами, які прагнуть випробувати нашу волю, підривають нашу впевненість і кидають виклик нашим інтересам. Щоб зустрітися з новими формами агресії, включаючи пропаганду, фінансові злочини та кібернетичні війни, ми повинні адаптувати наш альянс, щоб ефективно конкурувати за допомогою нових способів і на всіх нових полях бою.

Ми закликаємо Росію припинити свою дестабілізуючу діяльність в Україні та інших країнах, а також припинити підтримувати ворожі режими – включаючи Сирію та Іран – і приєднатися до спільноти відповідальних націй у нашій боротьбі проти спільних ворогів та для захисту самої цивілізації.

Нарешті, по обидві сторони Атлантики, наші громадяни стикаються з ще однією небезпекою – те що є в рамках нашого контролю. Ця небезпека невидима для деяких, але знайома полякам: стійка повільна зміна державної бюрократії, яка виснажує життєві сили та матеріальні блага людей. Захід став чудовим не через документи та правила, а тому, що людям було дозволено добиватись своїх мрій і невідступно слідувати за своїми долями.

Американці, поляки та країни Європи цінують свободу і суверенітет людини. Ми повинні працювати разом, щоб протистояти силам, незалежно від того, чи вони надходять з середини чи ззовні, з півдня чи сходу, які з часом загрожують підірвати ці цінності та стерти зв’язки культури, віри та традицій, які роблять нас тим, ким ми є. Якщо їх не контролювати, ці сили підірвуть нашу мужність, послаблять наш дух і наше бажання захищати себе і наші суспільства.

Але так само, як наші противники та вороги минулого засвоїли тут у Польщі, ми знаємо, що ці сили теж приречені на невдачу, якщо ми хочемо, щоб вони зазнали невдачі. І ми дійсно хочемо, щоб вони зазнали невдачі. Вони приречені не тільки тому, що наш союз міцний, наші країни є стійкими і наша влада неперевершена. Ви повинні сказати, що все це правда. Наші противники, проте, приречені, тому що ми ніколи не забудемо, ким ми є. І якщо ми не забуваємо ким ми є, то ми просто не можемо бути зламані. Американці ніколи не забудуть. Народи Європи ніколи не забудуть. Ми є найшвидшою і найбільшою громадою. Немає нічого подібного до нашої співдружності націй. Світ ніколи не знав нічого подібного до нашої співдружності націй.

Ми пишемо симфонії. Ми займаємося інноваціями. Ми прославляємо наших стародавніх героїв, охоплюємо наші вічні традиції та звичаї, завжди прагнемо досліджувати та відкривати нові кордони.

Ми віддаємо належне видатним здібностям. Ми прагнемо до досконалості і плекаємо захопливі твори мистецтва, які прославляють Бога. Ми дорожимо законом та захищаємо право на свободу слова та вільне висловлювання.

Ми надаємо права жінкам як стовпам нашого суспільства та нашого успіху. Ми поставили віру і сім’ю, а не уряд і бюрократію, в центр нашого життя. І ми обговорюємо все. Ми кидаємо виклик усім. Ми прагнемо знати все, щоб ми могли краще пізнати себе.

І, перш за все, ми цінуємо гідність кожного людського життя, захищаємо права кожної людини і поділяємо надію кожної душі жити вільно. Це те, ким ми є. Це безцінні зв’язки, які пов’язують нас разом як нації, як союзників і як цивілізацію.

У нас є те, що ми успадкували від наших – і ви знаєте це краще, ніж будь-хто, і ви бачите це сьогодні з цією неймовірною групою людей – те, що ми успадкували від наших предків, ніколи не існувало в такому розумінні раніше. І якщо ми не зможемо зберегти це, це ніколи, ніколи не буде існувати знову. Отже, ми не можемо зазнати невдачі.

Ця велика спільнота народів має ще дещо спільне: у кожному з них саме люди, не всевладні, завжди формували основу свободи і були наріжним каменем нашої оборони. Люди були такою основою тут у Польщі – як вони були тут у Варшаві – і вони були основою з самого, самого початку в Америці.

Поки ми знаємо нашу історію, ми будемо знати, як будувати своє майбутнє. Американці знають, що сильний союз вільних, суверенних та незалежних націй є найкращим захистом нашої свободи та наших інтересів. Саме тому моя адміністрація вимагає, щоб усі члени НАТО нарешті виконали свої повні та справедливі фінансові зобов’язання.

Внаслідок цієї наполегливості, мільярди доларів почали надходити в НАТО. Насправді, люди в шоці. Але мільярди та мільярди доларів більше надходять з країн, які, на мій погляд, не платили б так швидко.

Слова легко говорити, але дії мають значення. І для власного захисту – і ви знаєте це, всі це знають, всі повинні це знати – Європа має робити більше. Європа повинна продемонструвати, що вірить у своє майбутнє, інвестуючи свої гроші, щоб забезпечити це майбутнє.

Ось чому ми вітаємо Польщу з рішенням рухатися далі на цьому тижні, щоб придбати у Сполучених Штатів систему протиповітряної та протиракетної оборони “Патріот”, яка є найкращою у світі. Саме тому ми вітаємо польський народ за те, що він є однією з країн НАТО, яка фактично досягла еталону для інвестицій у нашу спільну оборону.

Ми повинні пам’ятати, що наша оборона – це не просто залучення грошей, це залучення волі. Бо, як показує нам польський досвід, захист Заходу в кінцевому результаті спирається не лише на засоби, а й на бажання її людей перемогти і бути успішним і отримати те, що повинні мати. Основним питанням нашого часу є те, чи має Захід бажання вижити. Чи маємо ми довіру до наших цінностей, щоб захищати їх будь-якою ціною? Чи маємо ми достатньо поваги до наших громадян, щоб захищати наші кордони? Чи маємо ми бажання і мужність зберегти нашу цивілізацію перед лицем тих, хто її зруйнує і знищує?

Ми можемо мати найбільшу економіку та найбільшу кількість летальної зброї на Землі, але якщо у нас немає сильних сімей та сильних цінностей, то ми будемо слабкими, і ми не виживемо. Якщо хтось забуває про критичну важливість цих речей, нехай вони приїдуть до однієї країни, яка ніколи не забувала. Нехай вони приїдуть до Польщі. І нехай вони приїдуть сюди до Варшави і дізнаються історію Варшавського повстання.

І сьогодні як ніколи, Польща перебуває в нашому серці, і її люди перебувають у цьому бою. Точно так само, як Польща не може бути зламана, сьогодні я заявляю, щоб світ почув, що Захід ніколи, ніколи не буде зламаним. Наші цінності будуть переважати. Наші люди будуть процвітати. І наша цивілізація буде тріумфувати.
Отже, разом, будемо боротися як поляки – за сім’ї, за свободу, за країну, і за Бога.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ