У Франції відбулися парламентські вибори

У Франції відбулися парламентські вибори

Цьогоріч наприкінці червня у Франції відбувся другий тур парламентських виборів. За попередньою інформацією, виборчий блок “Разом”, який підтримує чинну владу, отримує приблизно 240 мандатів. Блок лівих сил “Новий народний екологічний і соціальний союз” під керівництвом Жана-Люка Меланшона здобуває друге місце і приблизно 130 мандатів. Нагадаю, що Меланшон брав участь у президентських перегонах і посів третє місце, тому нинішній успіх є цілком закономірним.

Третє місце і приблизно 90 місць здобуває “Національне об’єднання” Марін Ле Пен. Це досить значне досягнення для цієї партії, адже на попередніх виборах вона мала лише 8 мандатів. Здебільшого це заслуга самої Ле Пен. Вона провела потужну президентську кампанію, під час якої спекулювала на страхах французів, обіцяючи їм добробут, мир і стабільність. Непоганий результат мають також і “Республіканці” – вони здобули 60 мандатів. Ще приблизно 40 місць отримують незалежні кандидати.

Отже, диспозиція політичних сил у французькому парламенті змінюється. Раніше переважну більшість тут мав пропрезидентський виборчий блок “Разом”, однак тепер, попри перемогу на виборах, для ухвалення багатьох рішень він буде змушений домовлятися з іншими партіями. Блок Жана-Люка Меланшона має з провладною силою багато розбіжностей, тож не погодиться на коаліцію. На домовленості з блоком “Разом” не піде й партія Марін Ле Пен, яка виступає з відкритою критикою чинної влади. Тож прибічники президента можуть об’єднуватися з блоком республіканців, з яким мають схожі ідеологічні позиції.

Україні дуже важливо, щоб новий парламент і далі нас підтримував та не змінив своєї позиції щодо російсько-української війни. Зараз певні проросійські погляди має тільки Марін Ле Пен, проте й вона відкрито їх не пропагує. Натомість прикривається заявами про те, що Франція має підтримувати добросусідські відносини з усіма країнами й що вона хоче для французів тільки миру. Саме тому, на її думку, Україні бажано надавати тільки гуманітарну допомогу, а зброю надсилати не варто, щоб не провокувати Росію. Тому сьогодні французький парламент буде й далі підтримувати Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Результати саміту G7 у Німеччині Що нового Путін сказав на Петербурзькому економічному форумі?