В Італії обрано уряд реформаторів

В Італії обрано уряд реформаторів
В Італії відбулися зміни в політичній вертикалі, до влади прийшов новий уряд під керівництвом Маріо Драгі. Експерти здебільшого схвально відреагували на призначення політика, оскільки Драгі має значний досвід управлінської роботи, доволі добре знайомий із європейським політичним бомондом, тривалий час очолював Європейський центральний банк. Маріо Драгі характеризують як розумного, прагматичного політика, який зможе навести лад в Італії, що останнім часом зіткнулася з низкою проблем. 

Головною загрозою для італійців залишається поширення коронавірусу, тож уряд М. Драгі мусить не допустити виникнення третьої хвилі захворювання і провести успішну вакцинацію населення. Нещодавно карантинні заходи посилили в Кампанії й Лаціо, також закритими залишилися гірськолижні курорти. Ці кроки урядовців завдали значних збитків місцевому туристичному бізнесу й обурили його представників, які хотіли хоча б наприкінці сезону трохи попрацювати.

Уряд Драгі планує реформувати державну службу та Міністерство юстиції, посилити соціальний захист населення й розвивати економіку. Окрім того, оновлення потребує й податкова система, в реформуванні якої уряд буде орієнтуватися на досвід Данії, що запровадила знижену ставку на прибуток. Останнім часом кількість зовнішніх інвестицій в Італію скоротилася як через карантинні заходи, так і через недосконалість судової системи. Італійські суди, як і українські, доволі корумповані, тож не варто очікувати на збільшення зовнішніх інвестицій без їх успішного реформування.Окрім того, також потрібно посилити боротьбу з мафією, яка в умовах поширення коронавірусу активно почала співпрацювати з деякими підприємствами, що не були задоволені карантинними обмеженнями і прагнули працювати в обхід них. Останніми тижнями в Італії затримали 45 мафіозі, тож по мафії вже завдали відчутного удару. 

У зовнішньополітичній сфері Італія й далі буде орієнтуватися на посилення економічної співпраці з країнами ЄС, зокрема з найближчими сусідами – Грецією, Мальтою, Іспанією й Кіпром. Хоча їй доведеться також розв’язувати міграційну проблему, оскільки останніми роками потік мігрантів у країни Середземномор’я тільки посилюється. 

На думку експертів, уряд Маріо Драгі може успішно реформувати країну. Політик має значний рівень довіри серед європейських партнерів. Окрім того, президент Італії Серджо Матарелла, який уже завершує свій президентський термін, не може розпустити Сенат Італії, який призначив цей уряд. Тож Маріо Драгі має приблизно рік, щоби реформувати більшість сфер суспільного життя Італії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи послабить Китай країни Євросоюзу? Відносини Росії та ЄС загострюються