Великобританія, США та Австралія звинувачують Росію у поширенні вірусу NotPetya

Великобританія, США та Австралія звинувачують Росію у поширенні вірусу NotPetya

Заступник міністра закордонних справ Великобританії з питань кібербезпеки Тарік Ахмад офіційно звинуватив російську владу в організації кібератаки з використанням вірусу NotPetya, який заразив минулого року сотні тисяч комп’ютерів:

 “Уряд Великої Британії вважає, що російський уряд, а також російська армія відповідальні за руйнівну кібер-атаку NotPetya у червні 2017 року.

 Ця атака показала наполегливе нехтування українським суверенітетом. Безрозсудний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по усій Європі та наніс шкоди на сотні мільйонів фунтів.

 Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, однак так бути не повинно. Ми закликаємо Росію стати тим відповідальним членом міжнародної спільноти, яким вона себе позиціонує, а не намагатись таємно її зруйнувати”.

 Уряди США та Австралії також звинуватили Росію в організації масштабної кібератаки вірусом NotPetya.

 У заяві прес-служби Білого дому йдеться:

 “У червні 2017 року російські військові запустили найбільш руйнівну та дорогу кібер-атаку в історії.

Атака, яка отримала назву NotPetya, швидко поширилась світом, завдаючи мільярдної шкоди в Європі, Азії та Америці. Це було частиною намагань Кремля дестабілізувати України та ще більш явно демонструє участь Росії в триваючому конфлікті. Це була зухвала та стихійна кібер-атака, на яку буде дана міжнародна відповідь”.

 На сторінці міністра з питань правопорядку та кібербезпеки Австралії Енгус Тейлора також розміщено заяву про те, що влада Австралії покладає відповідальність за цю кібер-атаку на Росію:

 “Уряд Австралії приєднується до урядів Сполучених Штатів та Сполученого Королівства, засуджуючи використання Росією шкідливого програмного забезпечення NotPetya для атаки критично важливої інфраструктури та бізнесу в червні 2017 року.

 Вірус NotPetya перервав нормальну роботу банківського та енергетичного секторів, аеропортів та метрополітену в Україні. Хоча найбільшого впливу зазнала Україна, шкідливе програмне забезпечення поширилось усім світом, впливаючи на низку великих міжнародних компаній, завдаючи збитків на сотні мільйонів доларів”.

Джерело
Джерело
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ