Візи: Рада ЄС ухвалює положення про лібералізацію візового режиму для громадян України

Візи: Рада ЄС ухвалює положення про лібералізацію візового режиму для громадян України
11 травня 2017 року Рада прийняла постанову про лібералізацію візового режиму для громадян України, які подорожують до ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180 днів.

«Ухвалення положення про лібералізацію візового режиму для громадян України є важливою подією, яка сприятиме зміцненню зв’язків між народами України і ЄС. Воно відбулось після здійснення необхідних реформ  Україною в  ряді областей, включаючи міграцію, громадський порядок і безпеку, зовнішні відносини і основні права. Крім того, переглянутий механізм тимчасового призупинення, недавно прийнятий ЄС, дає можливість Союзу призупинити таку лібералізацію, якщо будуть серйозні проблеми з міграцією та безпекою з Україною».

Кармело Абела, міністр Мальти з питань внутрішніх справ та національної безпеки.

Регулювання формально вносить зміни до постанови 539/2001, переміщаючи Україну з Додатку I (країни, громадяни яких потребують візи для в’їзду в Шенгенську зону) до Додатку II (Безвізові країни). Громадяни України з біометричними паспортами, які подорожують в ЄС до 90 днів з метою  бізнесу, туристичних або сімейних цілей, більше не потрібуватимуть візи.

Ці заходи не будуть застосовуватися до Ірландії і Сполученого Королівства, відповідно до протоколів, що додаються до договорів ЄС. Візовий режим цих держав-членів, як і раніше  залишається таким, на який поширюється дія їх національного законодавства.

Наступні кроки 

Рада та Європейський Парламент тепер повинні підписати прийняте положення. Текст згодом буде опублікований в Офіційному журналі ЄС і вступить в силу через 20 днів.

Передісторія

У грудні 2015 року Комісія дійшла до висновку, що Україна виконала всі критерії плану щодо лібералізації візового режиму і тому готова до звільнення від візових вимог. 20 квітня 2016 року Комісія опублікувала пропозицію про лібералізацію візового режиму для власників українських паспортів. Рада і Європейський парламент дійшли згоди щодо пропозиції 28 лютого 2017 року.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ