Вогняні мурашки атакують Європу

Вогняні мурашки атакують Європу

Червоні вогняні мурашки – один з найбільш інвазійних видів у світі – вперше помічені у Європі, про що повідомляється у новому дослідженні. Завезені мурашки, що в науці мають імʼя Solenopsis invicta,походять з Південної Америки, але упродовж минулого століття вони поширилися по територіях Сполучених Штатів, Мексики, Карибських островів, Китаю і Австралії.

Ці комахи бувають агресивними, якщо їх занепокоїти, і вони болюче жалять, що призводить до подразнення шкіри і може викликати алергічну реакцію. Ці мурашки також можуть завдати шкоди посівам та місцевим екосистемам. Дослідники кажуть, що вони ідентифікували 88 гнізд червоних вогняних мурашок на площі у 5 гектарів неподалік міста Сиракузи на італійському острові Сицилії. 

«Solenopsis invicta є одним з найгірший інвазійних видів. Може поширюватись занепокійливо швидко» – говорить головний автор праці Маттіа Менкетті, дослідник з Інституту еволюційної біології у Іспанії. «Віднайдення цього виду у Італії стало великою несподіванкою, але ми знали, що цей день наступить» – сказав Манкетті для CCN. 

І хоч червоних вогняних мурашок було викрито при ввезенні продукції у Іспанію, Фінляндію і Нідерланди, їхня колонія ніколи не була виявлена до цього дослідження – твердять автори праці. Колонії було виявлено на передмісті Сиракуз. Не було відомо, як чи коли червоні вогняні мурашки туди потрапили. Учасники дослідження вважають, що комахи могли потрапити на транзитну точку зі значною людською активністю, типу міського порту. Міщани сказали дослідникам, що укуси мурашок набрали масового характеру від 2019 року.  

Дослідження показало, що вітер міг перенести летючих мурашиних королев із північного заходу Сиракуз, де знаходиться торговий порт. Генетичний аналіз мурашок показав, що вони найімовірніше поширилися із Сполучених Штатів або Китаю, де Solenopsis invicta також є інвазійним видом. 

Мурашки невдовзі могли б поширитися по всій Європі, як попереджають вчені, зважаючи на те, що 7% континенту – включаючи й великі урбаністичні терени, типу Барселони, Риму, Лондона і Парижу – має клімат, який підходить тому видові, що показала модель, підготована авторами праці. Результати праці було оприлюднено минулого понеділка у науковому часописі Current Biology.

Інвазійні види обходяться світові щонайменше 423 мільярди доларів щороку, оскільки викликають відмирання рослин і тварин, загрожують врожаям і погіршують екологічну катастрофу в різних кінцях світу, про що йдеться у повідомленні ООН, розповсюдженому минулого тижня. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Брудне повітря і стійкість до антибіотиків Нове магнетичне обличчя давно відомої зірки