Вибори у США: кандидати від демократів про російську агресію і допомогу Україні

Вибори у США: кандидати від демократів про російську агресію і допомогу Україні
Рада з міжнародних відносин США провела опитування серед кандидатів від Демократичної партії стосовно їхньої позиції щодо основних проблем міжнародної політики. Одне із запитань стосувалось України і звучало так: “Що б Ви зробили для протистояння російській агресії проти України?”

Джо Байден, колишній віце-президент Сполучених Штатів

По-перше, я б зробив Україну пріоритетом зовнішньої політики США. У військовій сфері я б надавав більше допомоги з безпеки, зокрема зброю, щоб посилити здатність України захищатись. Я також розширив би успішну навчальну місію для Збройних Сил України, ініційовану адміністрацією Обами-Байдена.

У сфері економіки я би працював над збільшенням прямих інвестицій із Заходу та посиленням енергетичної незалежності України від Росії, особливо якщо трубопровід “Північний потік-2” буде побудований у наступному році, оскільки цей проект серйозно загрожує доступу України до російського газу.

Я б гарантував, що вся допомога США Україні надавалась лише за умови антикорупційних реформ, включаючи призначення справді незалежних антикорупційних прокурорів та судів.

Нарешті, я б підтримав значно сильнішу дипломатичну роль США, поряд із Францією та Німеччиною, у переговорах з Росією. Однак, щоб дипломатія працювала, нам потрібен сильніший важіль щодо Москви, а це означає тіснішу співпрацю з нашими європейськими партнерами та союзниками для того, щоб Росія заплатила більш високу ціну за війну, що триває в Україні. Нашою стратегічною метою буде підтримка еволюції демократичної, єдиної, суверенної України та змусити Кремль заплатити ціну за свої постійні напади на міжнародний порядок.

Корі Букер, сенатор Нью Джерсі

Що стосується російської агресії, давайте будемо відвертими: росіяни не просто нападають на Україну чи США. Вони намагаються підірвати демократію. Вони намагаються створити поділ та розбіжність між окремими лідерами, а також всередині країн, і це неприпустимо. Адміністрація Трампа по-іншому розглядає російську агресію, чи це агресія проти України, яку я відвідав і бачив все на власні очі, чи напад на наші вибори.

Як член Комітету з міжнародних зв’язків Сенату я підписав лист на підтримку суверенітету України і проголосував проти рішення президента Трампа припинити санкції проти компаній, пов’язаних з російськими олігархами. Я підтримую розширення використання світових санкцій Магнітського та інших інструментів для здійснення тиску на Росію у співпраці зі світовим співтовариством. Нам також потрібно налагодити відносини з нашими трансатлантичними союзниками та НАТО, які підірвав президент Трамп. Я б хотів відкинути будь-які сумніви щодо прихильності США до своїх союзників та партнерів по НАТО.

Піт Буттіджич, мер Сауз Бенд, Індіана

Російська агресія проти України – це напад на узгоджені принципи та правила європейського та глобального порядку, що захищають громадян світу за межами України, зокрема американців. Суверенітет та територіальна цілісність України захищені Статутом ООН та європейськими угодами про безпеку, які Російська Федерація підписала і зобов’язана дотримуватися. Місія ОБСЄ та Мінські угоди зобов’язують Росію вирішити конфлікт з Україною мирним шляхом. Ми повинні дотримуватись жорстких, цілеспрямованих, ефективних економічних та фінансових санкцій проти Росії, поки вона продовжує нападати на українську територію та громадян, продовжує незаконну окупацію української території на Донбасі та в Криму.

Але протидія російській агресії також означає підтримку незалежності України, можливість сприяти та впроваджувати суверенні зовнішньополітичні рішення за допомогою підтримки політичних, економічних та оборонних можливостей України. Хоча Україна не є офіційним союзником договору, США повинні допомогти Україні розробити сучасні оборонні сили для захисту її громадян, надаючи поради, навчаючи та тренуючи. Також США повинні бути готовими розглянути комерційний продаж зброї відповідно до ситуації. Хоча США не повинні посилювати нестабільність чи конфлікти, ми не повинні ухилятися від відповідальної оборонної допомоги демократії в серці Європи, яка зазнає нападу, оскільки її громадяни обрали демократичний європейський шлях.

Джон Делейні, колишній член палати представників, Меріленд

США повинні відігравати провідну роль, вимагаючи повернення Росії до встановлених кордонів. Я б спонукав НАТО надіслати Москві єдине послання, що таку агресію не будуть терпіти. Я б співпрацював з обраними українськими лідерами, щоб підтримати їхні намагання протистояти Росії, включаючи військову допомогу, навчання та підтримку, якщо це буде необхідно. Російську агресію проти України перестали помічати з початку адміністрації Трампа. Президент Путін проводить антагоністичну та хижацьку зовнішньою політику Росії, включаючи вторгнення в Україну та анексію Криму, які є неприйнятними. Я б не відходив від цього питання, як це зробила адміністрація Трампа. Я б також застосував цілеспрямовані санкції проти російських інтересів, щоб повернутись до цього питання.

Кірстен Джиллібренд, сенатор, Нью Йорк

Російська агресія щодо України – чи то на Кримському півострові, Східній Україні, чи в Керченській протоці – небезпечна не лише щодо України, але і в цілому, оскільки вона посилює російську агресію в інших місцях. Російські кібернапади проти української інфраструктури дали їй можливості для тестувань, і ці уроки можуть бути використані проти США. Ми повинні чітко дати зрозуміти президенту Путіну, що ці спроби анексії є неприйнятними. Ось чому, замість того, щоб щиро вітати Путіна у конфіденційних розмовах чи ставити його твердження вище тверджень американської розвідки, я би продовжував політику санкцій, спрямованих на групу російських лідерів, які підірвали демократію, безпеку та територіальну цілісність України, а також тісно координував нашу політику з нашими європейськими союзниками. І я б поглибив наші зв’язки з НАТО, оскільки цей союз є одним з найсильніших захистів проти російської агресії.

Через те, що Росія продемонструвала своє бажання вторгнутись до сусідів, це тим більше є причиною, що ми повинні бути впевнені, що у нас є угоди про контроль над озброєнням, щоб обмежити російські ядерні та стратегічні сили. Я виступив проти виходу президента Трампа із Угоди про ракети середньої та малої дальності, оскільки його відсутність відкриває двері до нової та небезпечної гонки озброєнь. Важливим є те, що ми розширюємо новий Договір про стратегічне скорочення озброєнь для обмеження російської ядерної зброї та надання інформації розвідувальній спільноті США.

Сет Мултон, конгресмен, Масачусетс

США повинні притягнути Росію до відповідальності за її постійну агресію проти України. Ми повинні зробити це шляхом посилення санкцій, щоб російський уряд зазнав втрат, які б вплинули на Володимира Путіна та його близьких союзників, і продовжуючи надання летальної зброї Україні, – крок, який повинна була зробити адміністрація Обами. Дії, які ми застосовуємо проти Росії, також повинні бути частиною більш широкої стратегії протидії злочинній поведінці Москви. Це означає посилити військовий потенціал НАТО та модернізувати його для протидії кібератакам з тією ж рішучістю, яку ми використовували, щоб танки не зайшли до Європи.

Бето Орурк, колишній конгресмен, Техас

Вторгнення Росії в Крим та на схід України порушило міжнародний консенсус після Другої світової війни, згідно з яким держави не можуть розширити свою територію за допомогою військової сили. Окрім прямої військової агресії проти України, Росія продовжує намагатися дестабілізувати Україну за допомогою дезінформаційних кампаній, кібератак та загрози її енергопостачанню. Президент Трамп, напрошуючись в друзі до Путіна і зневажливо ставлячись до НАТО, провокує таку ворожу поведінку з боку Росії.

На посаді президента я буду підтримувати зусилля України щодо захисту від російської агресії. Ключовою тут є допомога Україні у створенні інституцій, які стабілізують її демократію. Вільна і процвітаюча Україна поблизу Росії не тільки краще стримуватиме агресію Путіна, але і підірве політичну концепцію, на якій базується його влада. Український народ та його новообраний уряд зараз мають можливість провести реформи, які посилять юридичну, економічну та політичну архітектуру, що підтримуватиме демократичний прогрес та викорінить корупцію на тривалий час. Як президент, я буду заохочувати ці кроки і використовуватиму американські фінанси, зокрема для просування відновлюваних джерел енергії, щоб допомогти Україні стати енергонезалежною від Росії.

Тепер ми знаємо, що Путін використовував Україну як лабораторію для перевірки дезінформації та кібератактики, яку він згодом використає в інших місцях, зокрема в США. Я готовий накласти санкції на російських чиновників, які займаються діями, спрямованими на підрив американської демократії, і буду віддавати пріоритет захисту наших виборів, інвестуючи в системи кібербезпеки та обмежуючи ризик перевірок бюлетенів.

Тім Раян, конгресмен, Огайо

Росія показала, що її потрібно стримувати, і ми будемо використовувати всі доступні нам дипломатичні інструменти, щоб запобігти російській агресії в Україні та інших країнах Східної Європи. Найуспішнішою протидією російській гібридній війні в Україні є продовжити роботу з нашими українськими партнерами для побудови міцної демократії та дотримання верховенства закону та боротьби з корупцією. Ми також повинні співпрацювати з нашими європейськими союзниками, щоб гарантувати правдиву загрозу жорстких санкцій проти будь-якої нової російської агресії.

Берні Сандерс, сенатор, Вермонт

Рамки, створені адміністрацією Обами – Ініціатива для гарантування безпеки Європи та багатосторонні санкції – здається, допомогли стримувати російську агресію в Україні. Моя адміністрація дасть Росії зрозуміти, що додаткова агресія змусить США посилити тиск, включаючи розширення діючих санкцій. Наразі нашим головним пріоритетом має бути тісна співпраця з нашими європейськими союзниками, щоб допомогти новому українському уряду виконати свої обіцянки реформувати економіку, покращити рівень життя та значно зменшити корупцію.

Джо Сестак, колишній конгресмен, Пенсільванія

Не можна дозволяти, щоб територіальна агресія Росії та інших поганих гравців на світовій арені продовжувалась. Це загроза для глобального миру, безпеки і цінностей, які ми шануємо. З погляду Росії Україна – це просто доміно, яке може відкрити шлях до подальшого завоювання “ближнього зарубіжжя”. Якщо вона якимось чином впаде – чи через внутрішній розбрат, що шкодить її слабкій демократії, чи через вторгнення “повстанців”, яких таємно підтримує Росія, – Москва зрозуміє, що зможе досягти успіху в сусідніх країнах, які були колись частиною її орбіти. Це прекрасний приклад провідної ролі американського керівництва у підтримці світових правил, а також визнання цінності і необхідності співпраці з союзниками для їхньої рівноцінної участі. Нам потрібне нове керівництво вдома, щоб знову запевнити, що США віддані цінностям демократії і що ми не будемо відвертатись від демократичних країн, які є під загрозою зі сторони автократів, таких як Володимир Путін. Посилаючи Росії сигнал, ми повинні продемонструвати, що це серйозно. Ми можемо досягти цього шляхом розширення санкцій, зменшення участі Росії в міжнародних організаціях і навіть за допомогою більш активних заходів стримування, включаючи кібердіяльність.

Меріен Вільямсон, письменниця

Частина російської агресії проти України стосується втручання Росії в українські вибори. Методи, які Росія застосовувала проти Сполучених Штатів на виборах 2016 року, вперше були використані проти українців. Росія розпочала кібератаку Pearl Harbor проти США і успішно втрутилася у наші вибори. Я підтримую розслідування втручання Росії у вибори у США, Україні та Європі.

Ендрю Янг, бізнесмен

Російська агресія проти України є кричущим порушенням міжнародного права і ми зобов’язані співпрацювати з нашими союзниками. Ми повинні підтримати наших союзників і заявити, що Росія має повернутися до своїх кордонів, і що ми не визнаємо будь-якого розширення на сусідні території. Російська агресія – це дестабілізуюча сила, і ми повинні працювати з нашими союзниками, щоб протистояти російському експансіонізму.

Незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО, ці відносини є важливими, і я б працював з нашими союзниками з Альянсу, щоб підтвердити та розширити нашу координацію дій з Україною у сфері безпеки. Було обнадійливо почути слова Зеленського під час його візиту до штаб-квартири НАТО.

Підтримка України також допоможе нам підготуватися до російської агресії. Втручання Росії в українські вибори було попередником їхнього втручання у вибори в США. Допомагаючи державам-сусідам Росії захищатись, ми також вчимося захищати себе.

Нам потрібно розширити санкції проти Росії, а також Путіна та членів його уряду, зокрема за допомогою закону Магнітського, щоб тиснути на цю країну, щоб вона дотримувалась міжнародних правил.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ