Які ліки при депресії?

Які ліки при депресії?

Депресію можна успішно лікувати. Кожен, хто бореться із цим викликом, на початку повинен усе ж запастися терпінням. Адже зазвичай минає кілька тижнів, перш ніж фармакологічні засоби починають діяти й нормалізують самопочуття людини. Часто також виявляється, що вибрані для пацієнта ліки є неефективними або ж викликають такі прикрі небажані прояви, що від них потрібно відмовитись. Тоді треба заново розпочинати пошук відповідних препаратів — пише Павел Валевський на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar.

Опубліковане в Canadian Medical Association Journal дослідження продемонструвало, що період вибору ліків, які підходять найбільше, можна скоротити, якщо під час цього застосовувати так званий фармакогеномний тест. “Адже гени є важливим чинником того, як наші тіла метаболізують різні антидепресанти, що врешті-решт впливає на їхню ефективність”, — говорить співавторка праці Джігеннін Остін, професорка медичної генетики й психіатрії в Університеті Британської Колумбії. Інформацію про них отримують з аналізу крові, взірців слини або мазків зі щоки.

Її колектив провів дослідження, щоб з’ясувати користь від поширення фармакогеномних тестів серед мешканців канадської провінції Британська Колумбія. Науковці розробили симуляційну модель і на її основі порівняли прогнозовані долі понад 194 тис. дорослих із важкою чи помірною депресією впродовж 20-річного періоду. Учені хотіли встановити, що було б, якби для половини з них терапію вибирали, відштовхуючись від їхньої генетичної інформації, отриманої заздалегідь (інша половина була контрольною групою). Дослідники виявили, що завдяки фармакогеномним тестам на 37 % менше пацієнтів зазнали б стійкої до ліків депресії. Інакше кажучи, на понад третину більше хворих краще реагувало б на вибрані лікарями препарати. Період ремісії, тобто час без будь-яких проявів, був би довшим на 15 %. До того ж кількість самогубств, спричинених депресією, скоротилася б на 1869 випадків, а кількість шпиталізацій до психіатричних лікарень через погіршення стану здоров’я — на 21346 випадків.

Дослідники підкреслили, що їхній аналіз дає сильний аргумент для долучення фармакогеномнихтестів до рутинної й фінансованої з публічних грошей медичної допомоги для осіб із важкою і помірною депресією. Щоб окреслити, як їх можна застосовувати на практиці, потрібні подальші праці у сфері фармакогеноміки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Око циклону — пастка для птахів Астрономи виявили кузню телуру