ЄС та Україна підписали угоду на 50 мільйонів Євро

ЄС та Україна підписали угоду на 50 мільйонів Євро

ЄС та Україна підписали угоду на 50 мільйонів євро щодо підтримки Фонду енергоефективності України.

18 квітня 2018 року Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко та Голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер в присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана підписали фінансову угоду на 50 млн. євро щодо підтримки Фонду енергоефективності України.
Ця угода сприятиме енергозбереженню та зменшенню викидів парникових газів в Україні. ЄС, разом з Німеччиною, також підтримуватиме діяльність Фонду енергоефективності з надання грантів на інновації із підвищення енергоефективності багатоповерхових будинків по всій Україні.

Голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер відзначив: “Україна – це одна з країн Європи, яка споживає найбільше енергії. Рівень енергоспоживання на квадратний метр в Україні вдвічі більший, ніж в Європі. Зменшення енергоспоживання у житловому секторі України сприятиме енергетичній безпеці України та покращенню рівня життя українських громадян. Наші партнери з імплементації забезпечать прозоре управління внесками від ЄС до Фонду, а також створять регіональну мережу для підтримки відповідної діяльності”.

Довідка:

Фінансова угода впроваджує ключові елементи програми підтримки енергоефективності для України вартістю в 50 млн. євро (Energy Efficiency support programme for Ukraine (EE4U). Її минулого року ухвалила Європейська Комісія. Головні елементи цієї програми такі:

• 30 млн. євро від ЄС до нового багатостороннього донорського фонду з фінансової підтримки енергетичних інновацій в житловому секторі через Фонд енергоефективності України;

• пакет технічної допомоги обсягом у 17 млн. євро. Його впроваджує Міжнародна фінансова корпорація IFC (International Finance Corporation) та Програма розвитку ООН задля підвищення обізнаності в українських містах, підготовки проектів на місцевому рівні та допомоги в управлінні Фондом;

• пакет технічної допомоги у 3 млн. євро для підтримки впровадження сучасних стандартів та норм енергоефективності, а також методів оцінки та аудиту;

Цього року влада України у тісній співпраці з ЄС та Німеччиною створила Фонд енергоефективності України. Програма підтримки енергоефективності вартістю 50 млн. євро є частиною цієї співпраці. Німеччино додатково надасть 15 млн. євро на цю програму. Влада України пообіцяла надати до Фонду енергоефективності України близько 50 млн. євро в 2018 році. З 2014 року на українські реформи ЄС надав 965 млн. євро грантів в рамках Інструменту європейського сусідства.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ