Європа знову занепокоєна!?

Європа знову занепокоєна!?
У Великій Британії вкотре відбувся безкарний замах на вбивство. У неділю, 4 березня, екс-полковника Головного розвідувального управління РФ 66-річного Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію знайшли непритомними на лавці у південному англійському місті Солсбері. Обох, як зазначають ЗМІ, ймовірно, отруїли невідомою речовиною. Розвідка МІ5 вважає отруєння колишнього російського шпигуна та його доньки спробою вбивства, та пов’язує цей випадок з Росією. 

Очільник парламентського комітету Британії з внутрішніх справ Іветт Купер звернулась до голови МВС Амбер Радд з вимогою провести ретельне розслідування 14 випадків смерті, які трапились на території країни за останні 3 роки. Спецслужби США вважають ці злочини потенційно пов’язаними з Росією. Зокрема, депутати британського парламенту вимагають розслідувати смерті: експерта з радіації Метью Панчера, британського бізнесмена Скота Янга, російського бізнесмена Бориса Березовського, бізнесмена Олександра Перепиличного, спеціаліста з Британського центру урядового зв’язку Гарета Вільямса, грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, засновника нафтової компанії ЮКОС і партнера Михайла Ходорковського Юрія Голубєва, журналіста The Times Деніела Макгрорі, постійного представника Росії в Міжнародній морській організації Ігоря Пономарьова, британського повіреного, який допоміг Березовському і Патаркацишвілі вивести з Росії до Британії мільярд фунтів, Стівена Кертіса та юриста Стівен Мосса.

Цікаво те, що раніше британська поліція не вважала ці смертельні випадки підозрілими і не пов’язувала їх з Москвою. На жаль, методи англійських “шерлоків холмсів” дієві лише в літературних розслідуваннях. І якщо сучасні “підозрілі” злочини непокоять світову спільноту, то ще 100 років тому схожі вбивства за “загадкових обставин” нікого не турбували.

Скоропадський Данило Павлович. Джерело

Наприклад, смерть сина Павла Скоропадського, Данила Павловича. Народився він у Санкт-Петербурзі 1904 року, за фахом інженер. У 1919 році емігрував у Швейцарію, згодом – у Німеччину, а у 1939-му – у Велику Британію. Діяльність гетьманича у Англії була плідною й багатогранною. Він організовував структури Української автокефальної православної церкви, активно допомагав українським біженцям облаштовувати їхнє життя на чужині, проводив велику роботу серед української молоді, співпрацював з організацією Антибільшовицький блок народів тощо.

У кінці квітня 1956 року в столиці Британії відбулася 10-тисячна демонстрація українців і поляків з нагоди приїзду до Англії радянських лідерів Миколи Булганіна й Микити Хрущова. Учасники мітингу звернулися до британського уряду з петиціями засудити тоталітарний режим у СРСР і порушити питання про самовизначення українського народу. Одним з організаторів цієї політичної акції був Данило Скоропадський.

Очевидно, що активність гетьманича не оминула “всевидяще око” Кремля. Данило Скоропадський помер 23 лютого 1957 році у Лондоні за “загадкових обставин”. Медичний висновок констатував, що причиною смерті став крововилив у мозок, хоча посмертного розтину не було.

Варто зауважити дату смерті, адже за нею й досі стоїть величезна машина пропаганди СРСР, яка цілеспрямовано формувала ідеологію та політику імперії. Ба більше, масово винищуючи лідерів опору під такі “знаменні” дати, країна породжувала страх і покірність народів. Наприклад, 23 лютого 1944 року сили НКВД СРСР розпочали нелюдську депортацію населення Чечено-Інгушської АРСР. Та й сьогодні ця дата має своє “сакральне” значення для імперії. Скажімо, у  ніч з 22 на 23 лютого 2014 року президент Росії В. Путін на вузькій нараді з першими особами РФ дав пряму вказівку анексувати Крим з подальшим просуванням схід і південь України.

У СРСР труєння як політичне явище виникло ще в 20-х роках ХХ століття. Секретна токсикологічна лабораторія була створена у 1921 році окремим наказом РНК за безпосередньої вказівки голови Совнаркому Володимира Леніна і спершу мала назву “Спеціальний кабінет”. У 20-30-х роках першим керівником цієї лабораторії був професор Ігнатій Козаков.

Працювали у спецлабораторії науковці Інституту біохімії під керівництвом Григорія Майрановського. Пізніше він став головним фахівцем з убивств людей за допомогою хімічної та бактеріологічної зброї. У 1937 році “Спеціальний кабінет” і дослідна група Майрановського перейшли у відомство НКВД. У 1960-1970-х роках її перейменували на “Спецлабораторію № 12” Інституту спеціальних і нових технологій КГБ СРСР.

Очевидно, що після отруєння Данила Скоропадського розробки спецлабораторії в такий же спосіб убили Лева Ребета та Степана Бандеру – видатних українських політичних діячів. Тоді Європу такі “загадкові” й “підозрілі” смерті зовсім не цікавили. Сьогодні ж Захід “схвильований”, “занепокоєний”, “стурбований” і навіть “обурений”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ