Чи ми впливаємо на Універсум?

Чи ми впливаємо на Універсум?
Універсум – це філософське поняття, яке позначає світ загалом. Ще за часів Стародавньої Греції це поняття розуміли по-різному. Одні філософи вважали, що Універсум – це нескінченна кількість світів, які в постійному русі матерії змінюються – руйнуються і відроджуються. Інші філософські школи, зокрема Платон і його послідовники, вважали, що Універсум – це один видимий світ.

Якщо вважати, що Універсум – це світ загалом, то можна констатувати, що для такої розумної істоти як людина цей світ ділиться на видимий (матеріальний) і невидимий (духовний). Говорячи про вплив людини на Універсум, також потрібно поміркувати про її вплив на матеріальний і на духовний світ.

Яскравий приклад того, як людина може впливати на матеріальний світ Землі, – це вплив на природу в СРСР.

На жаль, ставлення до природи у керівників СРСР характеризує гасло тих часів: «Ми не можемо чекати милостей від природи, взяти їх у неї – наше завдання». І згідно з цим гаслом жили всі – від голови колгоспу до Генерального секретаря Комуністичної партії.

Щоб реалізувати проект перекидання сибірських рік, було заплановано 250 ядерних вибухів. Хіба ж не безумство?! На жаль, три вибухи потужністю 15 кілотонн кожен все ж відбулися під час прокладання каналу між ріками Печора і Колва в Пермському краї.

Разючий візуальний приклад впливу людини на природу – Аральське море. 1977 року його площа становила 66458 км², а 2014-го – лише 2345 км², тобто зменшилася майже в 30 разів.

Але, на мій погляд, вплив на матеріальний світ може бути для нас не такий катастрофічний, як вплив на духовний світ.

Яким же чином людина може впливати на духовний світ?

Оскільки людина – це насамперед духовна істота, яка перебуває в матеріальному тілі, то можна припустити, що всі наші вчинки позначаються і на духовному світі, який згодом впливає на нас. І цей вплив часом буває таким жорстким, що може мати катастрофічні наслідки для частини людства.

Якщо вважати аксіомою християнський вислів про те, що ні одна волосина не впаде з голови людини без дозволу Бога, то можна стверджувати, що всі події, які трапляються з нами, допускає Небо і всі наші вчинки сьогодні формують наше завтра.

Мабуть, кожен може згадати випадки зі свого життя чи з життя близьких, коли добрий вчинок мав позитивні наслідки, і навпаки, коли негідні вчинки призводили до неприємностей у майбутньому.

Але життя – це дуже складний процес, який, за словами філософів минулого і сучасності, не обмежується лише теперішнім земним життям – все ж таки, напевне, існує переродження душі. А тому на долю людини можуть впливати і її вчинки під час попередніх втілень. А теперішні вчинки впливають і на наші подальші переродження.

Якщо одна людина може впливати на Універсум, то яким же буде вплив великої спільноти людей, як-от цілого народу?

Наочний приклад, на жаль негативний, можемо знайти знову ж таки в історії СРСР. Не секрет, що більшовицька влада на чолі зі Сталіним причетна до найстрашніших злочинів в історії людства. Тільки голодомором більшовики винищили декілька мільйонів українців, а загалом кількість жертв сталінізму сягає декількох десятків мільйонів.

Але ж Сталін і його прибічники не жили у вакуумі. За даними перепису 1939 року, населення республік СРСР становило понад 170 мільйонів. Більшість цих людей підтримувала Сталіна і всі його дії на посту керівника країни. Тобто народ СРСР, схвалюючи дії вождя, згенерував такий потужний вплив на універсум, що 1941 року універсум відповів адекватно – розпочалася війна з гітлерівською Німеччиною, в якій загинули десятки мільйонів громадян країни.

Така сама ситуація була і в Німеччині: населення цієї країни підтримало Гітлера та його загарбницьку політику, і зрештою загинуло понад 20 мільйонів осіб.

Але, на відміну від населення СРСР, німецький народ зрозумів свою помилку, попросив пробачення у всього світу за злочини часів Гітлера і, судячи з того, як живуть громадяни сучасної Німеччини, отримав прощення універсуму.

Отже, можна констатувати, що наше життя – це постійний обмін впливами з Універсумом, який на кожний наш учинок сьогодні адекватно відповідає нам завтра, тобто «що посієш, те й пожнеш».

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ