Загрозливий «спів моря»

Загрозливий «спів моря»

У дослідженні, проведеному вченими з Jet Propulsion Laboratory NASA (JPL), що у Пасадені, сказано, що метеорологічні цунамі впливають не лише на океани, але й залишають слід у атмосфері Землі. Про це повідомляє хорватський Інститут Руджер Бошковіч (ІРБ), співробітник якого брав участь у цій праці. 

Слід у атмосфері Землі, як підкреслюють в ІРБ, залишається у вигляді поверхнево-акустичних хвиль, які у атмосферу посилають метеорологічні цунамі, спричиняючи тим порушення у густині електронів. 

Цей феномен можна описати як «спів моря», а в цьому дослідженні його було задокументовано вперше, нагадують в ІРБ і додають, що результати студій є важливими і для кращого розуміння загального погодного феномену, метеорологічних цунамі та атмосферичної системи Землі як одного цілого. 

Один із авторів цієї праці, науковий консультант з питань фізики моря та хімія водяних систем при Лабораторії (JPL), Івіца Вілібіч сказав, що через швидкість поширення таких порушень цей тип вимірювання неможливо використати для систем попередження про метеорологічні цунамі.

Але, додає вчений, розуміння того, що метеорологічні цунамі здатні спричиняти раптові зміни кількості електронів, є цікавим для пояснення і кваліфікації самих цих процесів, а врешті-решт може допомогти у повнішому поясненні таких коливань, коли відомо, що такі хвилі слабшої інтенсивності, як і інфрагравітаційні хвилі, частіше появляються у морі. 

Іншими словами, каже вчений, скидається на те, що «спів моря» виникає частіше, аніж прийнято вважати у науковому співтоваристві. 

Результати дослідження було оприлюднено у науковому часописі GPS Solutions, а в самій праці вперше було виміряно зміни в кількості електронів у іоносфері, котрі сталися внаслідок вертикального поширення поверхнево-акустичних хвиль, спричинених метеорологічними цунамі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Що ударилось в Юпітера? Брудне повітря і стійкість до антибіотиків