Заява для преси спеціального представника Сайдіка після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську 12 листопада 2019 року

Заява для преси спеціального представника Сайдіка після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську 12 листопада 2019 року

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) посол Мартін Сайдік виступив із заявою для преси після засідання ТКГ та її робочих груп в Мінську 12 листопада 2019 року:

«Через погодні умови не всі учасники змогли сьогодні приїхати  до Мінська. Тому Тристороння контактна група скликалася у форматі відео-конференції.

Як відомо, 9 листопада 2019 року сторони розпочали оновлене відведення своїх сил та техніки в районі Петрівського.

Представники певних районів Донецької області, зі свого боку, оголосили про завершення цього відведення того ж дня, а українська сторона повідомила про це вчора, 11 листопада 2019 року. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ очікує офіційного повідомлення сторін про завершення відведення не пізніше завтрашнього дня. Також не пізніше ніж завтра в районі Петрівське розпочнуть роботи з розмінування.

У зоні відведення в Станиці Луганській успішно тривають ремонтні роботи мосту через річку Сіверський Донець. Очікують, що вони будуть завершені до кінця цього місяця.

У зоні відведення в Золотому тривають роботи з розмінування.

Я закликаю сторони продовжувати з повною відповідальністю відноситись до виконання своїх зобов’язань відповідно до Рамкового рішення ТКГ, що стосуються відведення сил та обладнання. Це важливий фактор для зміцнення взаємної довіри, спрямованої на мирне вирішення конфлікту на сході України.

Усі ці питання, а також загальна ситуація безпеки в зоні конфлікту сьогодні були в центрі уваги Тристоронньої контактної групи та її Робочої групи з питань безпеки.
Економічна робоча група обговорила питання доставки води, забезпечення мобільного зв’язку Vodafone Україна, виплати пенсій, а також екології.

Політична робоча група приділила особливу увагу виконанню “формули Штайнмаєра”. У цьому контексті належним чином були розглянуті механізми проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей України.
Відповідно до попередньої домовленості сторін, засідання Робочої групи з гуманітарних питань сьогодні  не відбулося через попередні зобов’язання координатора, посла Тоні Фріша. Я щиро сподіваюсь, що Група продовжить свою роботу у форматі відео-конференцій, щоб забезпечити прогрес у цій сфері, що є надзвичайно важливою для населення».

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ