Заява Майка Крапо щодо санкцій проти Росії

Заява Майка Крапо щодо санкцій проти Росії

Сенатор США Майк Крапо, голова комітету Сенату США з банків, житлового  та комунального господарства, сьогодні виступив з наступним вступним словом під час слухання  комітету під назвою: «Протистояння Росії: подальша оцінка можливостей для санкцій»

Текст виступу голови Крапо, підготований, подається нижче:

«Сьогодні вранці, Комітет отримає докази ефективного застосування санкцій, щоб протистояти військовим вторгненням Кремля в Україну, Сирію, і його використанню кібернетичної війни проти багатьох народів.

«Комітет збирався шість тижнів тому, щоб почати розслідування ефективності  санкцій США, введених три роки тому проти Російської Федерації за вторгнення в Крим, триваюче насильство і втручання в Україні, а також кібер-вторгнення проти Сполучених Штатів.

«На цьому слуханні ми дізналися, що накладені США, якщо брати їх окремо,  санкції мали досить обмежений вплив на економіку Російської Федерації.

«Цей вплив було підсилено спільною дією санкцій, введених іншими західними країнами в поєднанні з серйозним падінням світових цін на нафту.

«Проте, було не дуже зрозуміло,  чи існуючі санкції спричинили будь-які зміни в агресивних геополітичних розрахунках, що президент Путін продовжує робити.

 «Деякі аналітики говорять про те, що економічні санкції спричинили  ефект стримування на Путіна, відштовхуючи його ще далі на території України. Це гарний початок.

«Інші дивляться на продовження дій Путіна в Україні та Сирії протягом кількох тижнів після зустрічі цього Комітету  останній раз,  і роблять висновок, що  ми повинні  ввести додаткові санкції відносно Російської Федерації.

«Не дивлячись на існуючі санкції США та західних країн, Путін не виявив ані найменшого наміру припинити свою агресивну поведінку.

«На думку Комітету, сьогодні клопотання не про покарання людей Російської Федерації, а осіб, які відповідальні за погану поведінку Росії.

 «Зараз метою є перетворити початкове, обмежене застосування фінансових важелів на наступну стадію, що має стати спільною кампанією для завдання справжніх збитків, які здатні вплинути на здатність Путіна здійснювати ворожу діяльність у вже і так  неспокійному світі.

«Хороша відправна точка може включати в себе кодифікацію існуючих розпоряджень, а також поглиблення і розширення санкцій в певних секторах економіки, направлених на  кібер-активність та фінансову корупцію, і повинна зробити обов’язковими певні існуючі контролюючі санкції.

«Найважливішим  у всьому цьому є узгодження умов скасування санкцій,  якщо Путін спробує змінити курс, щоб дублюючі чи непродумані санкції не зруйнували здатності добитись значущих змін в політиці Кремля.

 

«З того часу, як санкції були вперше введені три роки тому, адміністрація Обами, Конгрес США, і тепер  адміністрація Трампа,  були готові ввести додаткові санкції, якщо того вимагатимуть обставини, або поки Путін не виконає свої зобов’язання за Мінською угодою про припинення вогню.

«Насправді, кілька раундів нових призначень були реалізовані в рамках існуючих правил щодо санкції за останні три роки.

«Будьте впевнені, що ці санкції, які в даний час діють, і ті, які ще можуть бути введені, є з вини Путіна і є результатом помилкових уявлень Путіна про російську владу і гордість.

Путін не захищає інтереси свого народу, а  використовує можливості, щоб захопити сусідні землі, розпалюючи заворушення і намагаючись увічнити конфлікт на Близькому Сході для посилення військового впливу Росії.

«Америка повинна керувати цим питання, оскільки  найуспішніші санкції є результатом єдиного фронту США і  співробітництва ЄС.

«Після незаконної анексії Криму, років дестабілізації східної України за допомогою непримиренної війни, глобальне поширення кібер-вторгнень і підтримку Путіном керівництва Асада в Сирії, яке не можна виправдати, особливо в світлі недавнього хімічного нападу, мало залишилося в Європі тих, хто захищатиме політику Путіна.

«Європейський Союз повинен запитати себе чи він готовий приєднатися до Сполучених Штатів, щоб вжити необхідних фінансових заходів в найближчому майбутньому, щоб не надати  Путіну ресурсів, яких він потребуватиме, щоб зробити будь-які наступні кроки.

«Найгірше, що може бути, це коли Європейський союз, Сполучені Штати і цей конгрес будуть розділені перед загрозою незрозумілої поведінки Путіна.

«Час вимагає ясності мети, і правильної кількості тиску.

«Я дякую присутнім, що прийшли сюди сьогодні, щоб допомогти комітету зрозуміти, якими будуть наступні дії, якими можуть бути наслідки вживання таких заходів, і  навіть те, як їх можна послабити.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ