Андерс Фог Расмуссен: на сході України потрібна потужна миротворча місія

Андерс Фог Расмуссен: на сході України потрібна потужна миротворча місія

Екс-очільник Альянсу, екс-прем’єр Данії, голова фонду Rasmussen Global, а з травня 2016 року – радник Президента України Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю для Укрінформу сказав наступне:

“Бачу краще рішення в досягненні спочатку стабільності, потім припинення вогню, а згодом – миру. Тому що якщо не буде міжнародних миротворців, які моніторять ситуацію і контролюють її, досягти цього неможливо. Я бачив це на власні очі, коли відвідував лінію розмежування: щодня обстріли, і звіти ОБСЄ також про це свідчать.

Слід розмістити потужну миротворчу місію, щоб забезпечити і гарантувати мир.

Путін зробив перший крок. Але у тому вигляді, в якому це було представлено, воно нікуди не годиться. Тому що його пропозиція дасть нам лише мандат ООН для того, щоб заморозити конфлікт на Сході. А ми цього не хочемо. Зараз зовсім не заморожений конфлікт, уже 10 тисяч людей загинуло, щодня стріляють – це підтверджують і звіти ОБСЄ.

Але я думаю, що замість того, щоб просто відкинути пропозицію Путіна, ми можемо щось збудувати на ній і поліпшити її шляхом отримання сильного мандата. Думаю, найважливішим буде надання миротворцям права контролювати міжнародний кордон між Україною та Росією, тому що тільки так можна припинити приплив військ і військових матеріалів та озброєнь. А також проконтролювати, щоб росіяни відвели своє озброєння і військову техніку назад до Росії.

Якщо мандат буде сильним, якщо буде чітка мета – виконати в повному обсязі Мінські угоди, думаю, європейські країни можуть і повинні зробити внесок у цю місію. Росії, можливо, не сподобається, якщо будуть сили країн НАТО, але є й інші європейські країни. Не думаю, що це головна проблема. Основні сили можуть бути і не з країн, що входять у НАТО”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ