CORRUPTION FOREVER?! Сталість і тренд боротьби з корупцією

CORRUPTION FOREVER?! Сталість і тренд боротьби з корупцією

Частина 1.

Загальновідомий глобалізований тренд боротьби з корупцією не втрачає своєї значимості ні за яких умов та обставин. Ця тема була в центрі уваги й на зустрічі президентів США та України 21 вересня. Дональд Трамп привітав реформи в Україні, які сприяли економічному зростанню та її оборонному потенціалу, і закликав Петра Порошенка продовжувати працювати над усуненням корупції та покращенням бізнес-клімату в нашій країні.

Як бачимо, ключовою фразою подальшого розвитку плідних стосунків України і США залишається “усунення корупції”. Але якщо й “усувати”, то куди? Може кудись пересунути? Адже “усунути” – це довести до зникнення, ліквідації, припинення існування. Тобто мова йде про факт завершення і аж ніяк не про процес, який відбувається в Україні, і найкраще визначається словом “боротьба”.

Cтановлення інституційно-правових засад розвитку держави супроводжувалося адекватною “боротьбою” з корупційними діяннями, яка продовжується усі 26 років незалежності.

Леонід Кравчук. 1999 рік. “Безумовно, боротьба з корупцією – це не надумане питання, бо корупція пронизала все наше суспільство. Але замість законної боротьби ведеться гра на непоінформованості людей, на їхньому дійсно щирому бажанні покінчити з корупцією і на їхній звичці, що влада може робити все, що їй треба”.

Леонід Кучма. 2004 рік. “Боротьба з корупцією – першочергова справа. Очевидно, що боротьба з корупцією – головне завдання правоохоронців, адже надворі – 2004 рік”.

Віктор Ющенко. 2008 рік. «Боротьба з корупцією. Минулий парламент прийняв за основу ініційований мною пакет антикорупційних документів, який, утім, не був остаточно схвалений”.

Віктор Янукович. 2011 рік. “Сьогодні корупція стала загрозою конституційним правам і свободам громадян. Тому ліквідація корупційних схем та термінове схвалення антикорупційних законів – це моя категорична вимога”.

“Корупція в Україні набула ознак системного явища, яке поширює свій негативний вплив на всі сфери суспільного життя, все глибше укорінюючись у повсякденному житті як основний, швидкий та найбільш дієвий протиправний засіб вирішення питань, досягнення певних цілей. Масштаби поширення корупції загрожують національній безпеці України. Це потребує негайного вжиття системних та послідовних заходів, які мають комплексний характер і базуються на єдиній Національній антикорупційній стратегії на 2011-2015 роки”.

2013 рік. “Корупція – це питання неодноденне. Його неможливо вирішити за рік, два або три. Україна лише на порозі вирішення цієї проблеми. Ми антикорупційне законодавство ухвалили тільки два роки тому, але його виконання блокується на всіх рівнях”.

Петро Порошенко. 2017 рік. “Найболючіше і найскладніше питання – це боротьба з корупцією. Якщо говорити мовою Інтернету та соціальних мереж, тут важко поставити хештег “перемога”, але й таврувати питання хештегом “зрада” – теж неправильно”.“Боротьба з корупцією – це не лише питання справедливості і торжества закону. Від її успішності чи навпаки – залежать інвестиційний клімат, економічна ситуація, прогрес у вирішенні соціальних питань”.

Володимир Гройсман. 2017 рік. “Розпочалася боротьба, і це є початок кінця корупції в Україні”.

Однак попри цю “боротьбу”, за результатами дослідження аудиторської компанії Ernst & Young, у 2017 році Україна опинилася на першому місці за рівнем корупції серед 41 країни світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ