ДЕРУСИФІКАЦІЯ: ГУБЕРНІЇ ТА ГУБЕРНАТОРИ

ДЕРУСИФІКАЦІЯ: ГУБЕРНІЇ ТА ГУБЕРНАТОРИ
За весь період існування України істеблішмент так і не запропонував загальної системи цінностей, зрозумілої і близької кожному громадянину. Це означає, що ми не маємо або держави, або цінностей, або еліти.

Зазвичай принципи державного управління збігаються із засадами сучасної соціальної парадигми та особистими цінностями політичного істеблішменту. Тому дивно почути про “губернії” і “губернаторів” не лише з вуст “пересічного українця”, але й у ЗМІ.

Наприкінці жовтня цього року Кабінет Міністрів України звільнив з посад чотирьох голів обласних державних адміністрацій. 

Висвітлюючи цю новину, українські медіа назвали політиків “губернаторами”. Здавалося б, за 70 з гаком років радянської влади можна було б витравити терміни “губернія” та “губернатор”, які для українців означали крах надій на іманентну менталітету і традиціям форму територіального управління.

Губернія – одиниця адміністративного поділу у Росії, яку у 1709 р. запровадив Петро І. До того в Україні був полково-сотенний устрій, що гарантував успішне ведення господарства, а в разі небезпеки – оперативне управління військами. Створювались губернії передусім для імперських потреб – зручності політичного впливу, забезпечення організаційної вертикалі (збирання податків, набір рекрутів), виконання функцій вищої судової інстанції та контролю за діяльністю гетьманського уряду.

Арсенал вмотивованих аргументів щодо впровадження прямого правління зводився, як і нині буває, до банальних скарг, щоб захистити від утисків старшини, а також для блага православного люду. Однаковий принцип формування територій і управління ними гарантував непорушність єдиної держави і слугував не тільки інтересам царату, а й титульній (тобто російській) нації.

Отже, спроби провести паралелі між російською системою територіального управління (губернії-волості-повіти) і радянською (області-райони-села) є незграбною спробою реанімації та утвердження старих форм управління не лише окремими територіями, а й усією Україною.

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ