У ЄБРР прогнозують сповільнення росту економіки України у 2019 році через вибори

У ЄБРР прогнозують сповільнення росту економіки України у 2019 році через вибори

Європейський банк реконструкції та розвитку вказує у щорічному аналізі, що економіка України знаходиться на помірному шляху відновлення. Продуктивність економіки збільшилася на 2,5% у 2017 році і основною рушійною силою був внутрішній попит,  темпи зростання посилились у 2018 році. 

Прогрес у програмі законодавчих реформ був різноплановим. Парламент ухвалив ряд важливих законів, у тому числі про створення антикорупційного суду, приватизацію, валюту та валютну операції, корпоративне управління в державних банках та захист прав кредиторів. Ці законодавчі зміни, однак, ще не принесли відчутних результатів.

Співпраця з МВФ повинна бути продовжена з іншою формою взаємовідносин. Якщо нова 14-місячна Угода про кредитування буде схвалена і належним чином впроваджена, то це допоможе вирішити потреби зовнішнього фінансування України та підтримувати макроекономічну стабільність протягом  періоду виконання програми.

Основні пріоритети на 2019 рік

  • Україні необхідно зберегти макроекономічну стабільність. Співпраця з МВФ залишається життєво важливою. Країна потребуватиме постійної підтримки МВФ та донорів, а також постійного доступу на міжнародні ринки капіталу для вирішення зобов’язань щодо погашення заборгованості в іноземній валюті, які потрібно буде сплатити у 2018-20 роках.
  • Україна має активізувати впровадження недавно прийнятих законів про енергетичний сектор. Пріоритетом є відокремлення оператора газотранспортної системи від  “Нафтогаз” та реалізація його плану дій щодо корпоративного управління разом з утворенням газообміну. Зобов’язання державного сектору (ЗДС) “Нафтогазу” та його дочірніх компаній вимагають детального розгляду, щоб поступово скасувати субсидування та стимулювати платіжну дисципліну за допомогою комунальних підприємств.
  • Необхідно активно проводити реформу державних банків. Особливу увагу слід приділити здійсненню реформи корпоративного управління та перетворенню державних банків, що призведе до їхньої приватизації.

Банк зауважує, що українці почали отримувати більшу платню і внутрішнє споживання, яке підвищилося на 8,4%, додало до економічного зростання.

ЄБРР остерігається, що через вибори 2019 року, умови для потрібних Україні структурних реформ будуть гірші, тому з огляду також на інші чинники, зростання економіки за прогнозами буде на рівні лише 3%.

 

Джерело. ЄБРР

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ