Держдеп США : Ми ніколи не будемо укладати угоду про Україну без України

Держдеп США : Ми ніколи не будемо укладати угоду про Україну без України

Офіційний представник Державного департаменту США Гізер Нойерт на прес-брифінгу 22 лютого згадала про загибель українського медика та візит заступника Державного секретаря Джона Дж. Саллівена в Україну:

“Я хочу поговорити про те, що відбулося в Україні. Як багато з вас знає, наш заступник секретаря вчора був в Україні. Я хочу звернути вашу увагу на те, що Росія продовжує підтримувати конфлікт, який уже забрав понад 10 тисяч життів. Вчора ми отримали нове повідомлення про те, що був вбитий 23-річний український лікар, коли він намагався допомогти цивільним особам біля лінії зіткнення. Цей інцидент нагадує про те, що конфлікт у східній Україні триває. Цивільні та працівники екстрених служб щодня стикаються з реальними небезпеками.

Потрібно також зазначити, що Росія розв’язала цей конфлікт у 2014 році і продовжує контролювати своїх маріонеток на Донбасі. Росія неодноразово демонструвала, що вона може зупинити насильство, якщо хоче. Сполучені Штати ще раз закликають Росію наказати своїм маріонеткам повністю припинити вогонь, вивести свої сили та важке озброєння зі східної України та погодитись на введення потужної миротворчої місії ООН.

Заступник секретаря був там і я хотіла б прочитати цитату із звернення, яке він зробив учора в Києві. Цитую: “Зважаючи на високі ставки, важливо дати чітко зрозуміти, якою є політика США щодо конфлікту: Крим – це Україна. Донбас – це Україна. Ми ніколи не погодимось на обмін одного регіону України на інший. Ми ніколи не будемо укладати угоду про Україну без України”.

Він прибув до Києва у вівторок увечері, а в середу ввечері відвідав меморіал Небесної Сотні та Стіну пам’яті загиблих, які (меморіали – прим. ред.) вшановують тих, хто загинув під час протестів Євромайдану у 2014 році та тисяч солдат, які загинули внаслідок агресії Росії у східній Україні.

Під час перебування в Києві він провів зустрічі з міністром закордонних справ, прем’єр-міністром, а також президентом Порошенком, з яким він обговорив важливість продовження реформ в Україні, зокрема створення незалежного антикорупційного суду, а також підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України. Він також виступив із заявою у Дипломатичній академії міністерства закордонних справ, щоб наголосити на тому, що Сполучені Штати підтримують Україну в її боротьбі з російською агресією на сході країни та у Криму, а також закликав українських лідерів подвоїти свої зусилля для впровадження життєво важливих реформ і відновити свої зобов’язання щодо боротьби з корупцією”.

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ