Йоганесс Ган, європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин з розширення ЄС, про 5 років окупації Криму

Йоганесс Ган, європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин з розширення ЄС, про 5 років окупації Криму

Йоганесс Ган, європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин з розширення ЄС, виступив від імені Високого представника / Віце-президента на пленарних дебатах Європейського Парламенту на тему “П’ять років незаконної окупації Криму Російською Федерацією”:

П’ять років тому Російська Федерація незаконно анексувала Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

П’ять років Європейський Союз залишається стійким у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і будемо визнавати це порушення міжнародного права. Ми непохитні в нашій політиці невизнання.

Погіршення ситуації з безпекою в Чорноморському регіоні є постійним джерелом занепокоєння через зростаючу мілітаризацію Кримського півострова. Невиправдане використання Росією сили в Керченській протоці в листопаді минулого року, що само по собі є наслідком незаконної анексії, є нагадуванням про її негативний вплив на стабільність у регіоні.

ЄС очікує, що Росія беззастережно і без затримки звільнить українських членів екіпажу і судна, які були захоплені в цей день. Росія повинна поважати їх право на законних представників та доступ консульських представників. Ми також сподіваємось, що Росія надасть їм відповідне медичне лікування.

Ця неприйнятна ситуація також є наслідком будівництва Керченського моста без згоди України.

Недавно Росія почала застосовувати режим перевірки, який обмежує проходження через Керченську протоку до та з українських портів і призводить до значних затримок. Сотні суден, що плавають під українськими та міжнародними прапорами, включаючи країни-члени ЄС, постраждали від контролю, який може тривати кілька днів.

Ми сподіваємося, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід усіх кораблів через Керченську протоку, до і з Азовського моря відповідно до міжнародного права. Ми вітаємо підхід України до правосуддя, як, наприклад, теперішній випадок відповідно до Конвенції ООН з морського права.

Окрім негативних наслідків незаконної анексії  на ситуацію з безпеки в регіоні, ми засуджуємо систематичні обмеження основних свобод і порушення прав людини на півострові. Особливо сильно порушуються права кримських татар: закриття ЗМІ; заборона діяльності Меджлісу, їх органу самоврядування; переслідування лідерів і членів їхньої громади.

Ми продовжуємо закликати до негайного і безумовного звільнення Олега Сенцова, який отримав премію Сахарова в минулому році, і чия фотографія за межами Європарламенту нагадує людям, які щодня проходять там, про його відданість. Ми також закликаємо звільнити багатьох інших, таких як Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Микола Семена, Володимир Балух і Емір-Усейн Куку, які були затримані і засуджені Росією з порушенням міжнародного права. Ми закликаємо розслідувати всі порушення прав людини, а міжнародні правозахисник повинні мати вільний доступ до Кримського півострова. Крім справ, пов’язаних з Кримським півостровом, ми, на жаль, надалі бачимо випадки незаконно затриманих громадян України в Росії. Зовсім недавно Павло Гриб був засуджений до шести років позбавлення волі і ми також очікуємо на його звільнення. Ми будемо використовувати всі можливості, щоб озвучувати окремі справи, публічно і двосторонньо з нашими російськими співрозмовниками.

Зіткнувшись із порушеннями міжнародного права  Росією, Україна не є самотньою. Ми стояли поруч з нашим асоційованим партнером і продовжуємо це робити.

Ми засудили будівництво Керченського мосту, вказуючи на погіршення ситуації безпеки в Чорному та Азовському морях, в тому числі і на цьому форумі в жовтні минулого року. Ми неодноразово висловлювали нашу позицію щодо незаконної анексії Криму та Севастополя, нещодавно у Декларації Високого представника від імені ЄС 17 березня. Вона публічно розглянула це питання також під час останнього засідання Ради закордонних справ.

Ми також вжили заходів, щоб показати Росії, що її дії мають наслідки. Нарешті, 15 березня ми додали до переліку обмежувальних заходів 8 росіян, які причетні до застосування сили в Керченській протоці в листопаді. Опублікування цього рішення було зроблено паралельно з подібними заявами, зробленими нашими трансатлантичними партнерами, для демонстрації нашої постійної єдності.

Ми також визначили можливі напрямки подальшої підтримки ЄС українських регіонів, які сильно постраждали від російського режиму перевірок в Азовському морі. Ми розглядаємо можливість розвитку залізничних та автомобільних сполучень у цьому районі, навчальних центрів в деяких українських містах навколо Азовського моря, а також підтримки малих та середніх підприємств, спрямованої на диверсифікацію бізнес-сектору та промислової структури цього регіон, які на даний час значною мірою залежать від виробництва сталі.

Ці порушення міжнародного права відбуваються на нашому континенті. І ми, як Європейський Союз, не сумніваємося, де ми стоїмо. Ми стоїмо на боці міжнародного права. Ми стоїмо на боці основного принципу, що кордони не повинні змінюватися силою. І найголовніше, ми стоїмо на боці народу України.

У ці роки ми інвестували в Україну більше ніж у будь-яку іншу країну світу. І Україна знає, що наша підтримка залишиться назавжди.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ