Ласкаво просимо в епоху інтровертів

Ласкаво просимо в епоху інтровертів
Завдяки технологіям світ трансформувався на користь інтровертів. Тож можна очікувати, що баланс багатства і влади зміниться також. Екстравертам завжди велося краще: вони гучно розмовляли, привертали увагу, просувалися в кар’єрі та в стосунках. Вони змушували аудиторії вибухати від сміху й часто пили пиво зі своїм начальником та колегами. Завзято працювати – це не був надійний спосіб просування в кар’єрі, адже “найкращий шматочок пирога” зазвичай діставався найгучнішій і найчарівнішій особі в офісі. Але світом уже не керують найпомітніші – ми перебуваємо посеред тектонічного зсуву.

На високооплачувані посади тепер здебільшого потрібні інтроверти. Самоізолювання відійшло на задній план, бо нині можна провести робочий день в інтернеті, де найбільше значення має самомотивація. Подивіться на найбагатших людей у ​​світі: Джордана Белфортса чи Білла Клінтона замінили Марк Цукерберг і Джефф Безос. Тихих ботаніків зараз шанують як наступне покоління могутніх і заможних. Чому? Бо вони, найімовірніше, будуть могутніми й заможними.

Багато найоплачуваніших посад потребують самотньої роботи, зосередженості й технічних навичок – усе це легше для інтровертів. Медицина вимагає тривалого усамітненого навчання, інженерія й розроблення програмного забезпечення – аналітичної роботи та любові до розв’язання проблем. Одночасно прибуткові професії, що надають перевагу екстравертам, зокрема фінансові радники і юристи, перебувають на шляху до автоматизації й нових винаходів, як-от блокчейн. Тут ідеальними можуть бути амбіверти, що здатні сфокусовано працювати та залишатися позитивним.

На фондовому ринку також дедалі більше домінують компанії з інформаційних технологій, де часто працюють технічно налаштовані, замкнуті в собі засновники. У 2020 році індекси старих компаній – Ford, Clorox, Southwest Airlines, Viacom CBS і Nordstrom – упали, водночас індекси Tesla, Etsy та ще трьох компаній з інформаційних технологій зросли. Але з іншого боку, компаніям усе ще потрібні екстраверти для просування.

Хоча найбагатших людей у ​​світі здебільшого вважають інтровертами, вони мають екстравертні характеристики й можуть приписати свої успіхи, наприклад, здатності захищати себе та свою компанію. Деякі з найуспішніших інтровертів – Білл Гейтс, Ілон Маск, Марк Цукерберг, Джефф Безос, Уоррен Баффет – опанували навички екстравертів або використовують екстравертів на свою користь. Ілон Маск вважається інтровертом, хоча не цурається рекламних трюків – твітів, що привертають увагу, і публічних виступів. А Білл Гейтс виступав за наймання екстравертів для продажу продукції та створення команд.

Але навіть у технічній праці заохочування начальства й позитив серед колег досі допомагають піднятися вище кар’єрними сходами. Та що відбувається, коли немає офісу? Ми не знаємо. Але знаємо одне про роботу вдома: інтроверти набагато щасливіші від цього. Екстравертів чекав сюрприз у березні 2020 року, коли офісні працівники здебільшого перейшли на домашній режим. Зникли можливості для імпровізованого спілкування, налагодження дружби в офісі та отримання переваг від зовнішнього шуму як під час поїздок на роботу, так і в розмовах біля кавомашини чи на кухні.

Коли люди працюють віддалено, реальна робота стає помітнішою. А інтровертам не тільки подобається працювати вдома – уже те, що вони не в гучному офісі, може збільшити їхню продуктивність. Звичайно, віддалена робота під час пандемії із сім’єю й дітьми вдома також може стати причиною катастрофи для інтровертів. Але через те, що люди розбігаються з міських центрів у передмістя, а робітники, що постійно працюють вдома, мають віддалені офіси, перевагу здобудуть інтроверти.

Хоча ви можете зауважити – спілкування все ще має першочергове значення, просто в іншій формі. Деякі дослідження показують, що зустрічі у Zoom насправді можуть бути більш виснажливими, ніж особисті, що може створити додаткові виклики для інтровертів. Водночас жінки відчувають більшу втому від Zoom, ніж чоловіки, можливо, через вплив цих онлайн-зустрічей на самооцінку. Часте, приємне й конструктивне розслаблення з колегами, можливо, є дещо простішим для тих, хто любить більше спілкуватися. Що вище ви підіймаєтеся по кар’єрній драбині, то важливішим стає спілкування. До того ж хорошим керівникам усе ще потрібно брати участь у створенні команд у відділеннях компаній. Усе це може й далі давати перевагу екстравертам і амбівертам.

У Львові, наприклад, високооплачувані посади отримують ті, хто любить самотнє розв’язання проблем і постійне навчання. Якщо ж людина працює віддалено, то в неї залишається дедалі менше можливостей для спілкування. Останньою краплею для екстравертів є знайомства в інтернеті. У 1990-му 20% людей знайомилися зі своїм партнером на роботі, а до 2020 року цей показник впав до 11%, згідно з дослідженнями, проведеними в Стенфордському університеті. Зі зростанням віддаленої роботи цей відсоток буде й далі зменшуватися. Водночас приблизно 40% людей зустрічали своїх партнерів в інтернеті навіть до коронавірусу.

Хоча знайомства в мережі все ще вимагають спілкування, нові правила змінили динаміку: додатки для побачень приносять користь тим, хто надсилає дотепні однотипні меседжі з дому, а не тим, хто схильний до відвертого залицяння “наживо” в барах чи офісах. Деякі додатки для побачень, зокрема Bumble, також мають більше сили в жіночих тусовках, бо правила там вибудовуються під жіночу аудиторію. Скептики скажуть: онлайн-знайомства залишаються в мережі, і це безпечно, але у якийсь момент віртуальні побачення йдуть у реальність, і ви чекатимете дотепних особистих розмов, а не лише текстів. Однак віртуальний початок стосунків може полегшити залицяння інтровертам, бо ви вже починаєте з того, що інша людина хоче бути з вами на побаченні. Знайомства в інтернеті можуть дати вам змогу поділитися тим, ким ви є, і почуватися комфортно з кимось іншим. Вам також не потрібно особисто змагатися за чиюсь увагу чи докладати зусиль, не знаючи, чи буде їм це цікаво. Не отримати повідомлення простіше, ніж отримати відмову особисто.

Отже, однією із найважливіших тенденцій сьогодення, окрім коронавірусу, є епідемія самотності. Зростання інтровертів відбувалося повільно, однак тепер технології суттєво впливатимуть на те, хто матиме владу в майбутньому. Більшу частину людської історії екстраверти домінували в бізнесі та суспільстві, підкріпленому роботою інтровертів за лаштунками. Але зараз завдяки новим можливостям, режиму роботи та правилам знайомств інтроверти мають перевагу. Судячи з історії найбагатших людей у ​​світі та компаній, що швидко зростають, у майбутньому екстраверти працюватимуть на інтровертів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Як люди оцінюють машини? Про пекло на землі Глобальний брехун і його локальні жертви