Меттіс: Честь стояти з Вами поруч у День Незалежності

Меттіс: Честь стояти з Вами поруч у День Незалежності

Міністр оборони США Джим Меттіс під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком заявив:

«Який день. Це день, який надовго збережеться в моїй пам’яті. Це день, який дає заново зрозуміти поняття незалежності, свободи та нагадує мені, як американцеві, не сприймати це як само собою зрозуміле, бо наша країна має це вже довгий час.

Пане Президенте, це честь стояти поруч з Вами у День Незалежності. Не сумнівайтеся, що Сполучені Штати також підтримуватимуть Україну у всьому. Ми підтримуємо вас перед загрозою вашому суверенітету та територіальній цілісності, а також міжнародним законам та міжнародному порядку.

Ми не визнаємо захоплення Росією Криму. І, незважаючи на заперечення Росії, ми знаємо, що вони прагнуть силою перекроїти міжнародні кордони, підриваючи суверенні та вільні нації Європи.

Росія поставила на карту свою репутацію, коли прийняла Мінські угоди про припинення вогню, які вимагали негайного припинення вогню, виведення всіх важких озброєнь і надання Організації з безпеки і співробітництва в Європі вільного доступу згідно з Мінськими угодами.

У 1994 році Росія підписала Будапештський меморандум разом із Сполученими Штатами, Сполученим Королівством та Україною. І це надало Україні гарантії, що всі сторони будуть поважати її незалежність, суверенітет та існуючі кордони.

І в цьому меморандумі Росія також пообіцяла утриматися від загрози або застосування сили в обмін на відмову України від ядерної зброї. Знову ж таки, відповідно до Основоположного акту НАТО-Росія 1997 року, Росія погодилася утримуватися від загрози або застосування сили одна проти одної або будь-якої іншої держави, її суверенітету, територіальної цілісності або політичної незалежності.

На жаль, Росія не дотримується цього, а тим більше – духу цих міжнародних зобов’язань. США та наші союзники продовжуватимуть чинити тиск на Росію, щоб вона виконала свої Мінські зобов’язання і наші санкції залишатимуться в силі, поки Москва не змінить дії, що їх викликали.

Як заявив у липні наш державний секретар Тіллерсон, метою Сполучених Штатів є відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та прагнення до безпеки та захисту усіх громадян України, незалежно від національності, етнічної приналежності та релігії.

Сполучені Штати розуміють стратегічні виклики, пов’язані з російською агресією. Разом з нашими союзниками ми залишаємося прихильниками прийнятих міжнародних норм, що посилили глобальну стабільність після трагедії Другої світової війни.

Пане Президенте, ми продовжуємо підтримувати Україну та залишаємось звідданими розбудові спроможність ваших збройних сил захищати свою країну та захищати український народ.

Ми вітаємо намагання України реформувати та модернізувати свій сектор оборони відповідно до стандартів НАТО. Це зробить українські сили більш результативними, а також більш ефективними для захисту українського народу. І ми з нетерпінням чекаємо на повне впровадження стандартів НАТО у розпал цього конфлікту, з яким ви в даний час боретеся.

Сполучені Штати та Україна вже 25 років розвивають міцне стратегічне партнерство, побудоване на загальних інтересах безпеки та спільних принципах.

Я з нетерпінням чекаю на продовження розвитку цього партнерства, яке ми посилили в червні, коли президент Трамп приймав Вас в Білому домі, пане Президенте, і ми посилили його сьогодні під час наших зустрічей тут, в прекрасному, історичному місті».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ