Міжнародні експерти навчатимуть нових суддів Вищого антикорупційного Суду України

Міжнародні експерти навчатимуть нових суддів Вищого антикорупційного Суду України
Національна школа суддів за підтримки міжнародних донорів, серед яких Анти-корупційна ініціатива ЄС (EUACI), проект ЄС «Право-Justice» та Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) розпочала ознайомчу та навчальну програму для кандидатів на посади суддів Вищого Анти-Корупційного Суду (ВАКС) та Апеляційної палати ВАКС.

«ЄС докладає багато зусиль у втілення в життя ідеї запуску ВАКС. Зокрема, активним учасником створення ВАКС від самого початку був наш найбільший анти-корупційний проект – EUACI. Фаховість, чесність та незалежність кандидатів на посади суддів є критично важливими рисами для здійснення правосуддя в корупційних справах найвищого рівня. Віримо, що вже незабаром ВАКС запрацює повноцінно, будучи належно укомплектованим кваліфікованим та відібраним у прозорий спосіб персоналом та забезпечений усіма ресурсами, необхідними для реалізації свого мандату», – заявив Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

Тритижневу навчальну програму проводитимуть міжнародні та українські експерти, надані проектом EUACI, програмою USAID «New Justice», проектом «Право-Justice», Українсько-Канадським проектом «Підтримка судової реформи» та Національною школою суддів. Цілі програми:

  • підготувати суддів анти-корупційного суду для майбутньої роботи
  • дізнатися про діяльність спеціалізованих анти-корупційних судів як в країнах ЄС, так і інших країнах, зокрема у Словаччині та Сербії
  • обговорити роль спеціалізованих анти-корупційних судів та пов’язаних анти-корупційних установ тощо.

«Створення ВАКС стане важливим доповненням анти-корупційної архітектури, створеної в Україні після Революції Гідності. Не останню роль у цьому відіграв раніше здобутий досвід, зокрема щодо процедури відбору суддів. Надзвичайно важливо було забезпечити максимальну доброчесність кандидатів на посади суддів ВАКС, і я хотів би відзначити, наскільки важливою в цьому процесі була роль Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ)», – сказав Голова КМЄС Кястутіс Ланчінскас.

Кандидатів на посади суддів ВАКС було обрано з-поміж 113 кандидатів, що успішно подолали етап відбору, активним учасником якого була ГРМЕ. Очікується, що ВАКС запрацює повноцінно до червня 2019 року.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ