Могеріні: Україна залишається головним викликом у відносинах ЄС-Росія

Могеріні: Україна залишається головним викликом у відносинах ЄС-Росія

Високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні після зустрічі глав МЗС країн ЄС у Люксембурзі зазначила:

«Щодо Росії ми обмінялись з міністрами закордонних справ думками стосовно викликів у відносинах ЄС з Росією. Ми бачимо складну схему агресивної російської поведінки у багатьох різних сферах. Головним з цих викликів, звичайно, залишається ситуація в Україні, з нелегальною анексією Кримського півострова та дестабілізацією Східної України, яка продовжується і донині. Іншими сферами агресивної російської поведінки, очевидно, є російська позиція в Сирії, яку ми обговорили вранці, активність у сфері дезінформації, внутрішнє втручання, гібридні загрози, шкідлива кібер-діяльність, а всередині Росії – зменшується простору для незалежних політичних голосів, громадянського суспільства, а також порушення прав людини та верховенства права.

У нашій сьогоднішній дискусії з державами-членами ми чітко підтвердили, що п’ять принципів, які ми затвердили разом два роки тому, залишаються абсолютно чинними.

По-перше, повна імплементація Мінських угод залишається ключовим елементом для будь-яких суттєвих змін у відносинах між ЄС та Росією. Ми будемо продовжувати підтримувати роботу Нормандського формату. Ми розглянули шляхи, за допомогою яких Європейський Союз може допомогти, зокрема Німеччина та Франція, працювати над повним виконанням Мінських угод. Зокрема, на політичному рівні, а також розглянули конкретні кроки у гуманітарній сфері, розмінуванні, підготовці до реконструкції Донбасу та сильній координації в рамках ООН.

По-друге, ми будемо продовжувати зміцнювати відносини з нашими східними партнерами та іншими сусідами, особливо після дуже успішного Саміту Східного партнерства.

По-третє, після нападу у Солсбері стало очевидно, що нам потрібно посилити власну стійкість всередині Європейського Союзу. Ми сьогодні обговорили, як Європейський Союз разом з державами-членами може просувати рішення Ради Європи для зміцнення стійкості до хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних ризиків, а також для збільшення можливостей справлятись з гібридними загрозами.

Четвертий і п’ятий – це принципи, пов’язані з залученням. Ви знаєте, що ми розпочали політику вибіркової взаємодії з Російською Федерацією у тих сферах, де ми бачимо зацікавленість Європейського Союзу і держави-члени погодились, що це дуже дієвий принцип.

Останній але не менш важливий – посилення нашої підтримки громадян Росії, громадянського суспільства, правозахисників, контактів між окремими людьми різних країн, особливо з акцентом на молодь Російської Федерації. Це те, що ми хочемо посилити, щоб переконатися, що зв’язки між нашими людьми не тільки збереглися але й розширились».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ