Постійні порушення міжнародного права і порушення принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

Постійні порушення міжнародного права і порушення принципів та зобов’язань ОБСЄ  Російською Федерацією в Україні

Кейт Бернс (тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ) у своєму виступі зазначила:

Пройшло майже два тижні з тих пір як вибух убив Джозефа Стоуна, громадянина США і медичного працівника зі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Всі 57 держав-учасниць закликали до швидкого, ретельного та неупередженого розслідування трагічної смерті пана Стоун. Тому, вкрай важливо, щоб ретельне розслідування швидко просувалося вперед і це місце вибуху бути захищене від несанкціонованого доступу – таке занепокоєння було висловлене головним спостерігачем Апаканом минулого тижня. Ми закликаємо всі сторони надавати повну підтримку розслідуванню інциденту місією ОБСЄ  і благаємо австрійське Головування і Секретаріат продовжувати фокусувати увагу на цьому питанні.

 За минулий тиждень, життя спостерігачів СММ (Спеціальної моніторингової місії) знову зазнали серйозної небезпеки. 28 квітня, вибух стався лише в 50 -100 метрах від позиції СММ поблизу лінії зіткнення на території Луганщини, що знаходиться під контролем сепаратистських сил, якими керує Росія. В іншому місці уздовж лінії зіткнення в той же день, в місті Крута Hoрa, яка зайнята сепаратистськими силами, контрольованими Росією, спостерігачі повідомили, що чули  постріли 50 метрів на південь від місця, де вони стояли – постріли були зроблені з районів, що відносяться до позицій «ЛНР». 1 травня, постріли пролунали в 60-70 метрах від СММ, що розташована на тій частині  Станиці Луганської, що не контролюється урядом, очевидно, що вогонь вівся з території підконтрольної уряду.  Ці випадки є неприйнятними. Всі сили на місцях повинні негайно вжити заходів для забезпечення безпеки персоналу СММ.

Ми вітаємо заяву Постійної ради про підтримку СММ, яка була ухвалена на минулому тижні. Проте, ми повинні ще раз з жалем відзначити, що Росія відмовилася засудити спроби ображання або залякування спостерігачів СММ чи гарантувати доступ СММ по всій території України без перешкод, замовчування або затримки.

Відмова Росії приєднатися до решти держав-учасниць, в повній мірі підтримуючи безпеку спостерігача відповідає її нездатності забезпечити для СММ безпечний і надійний  доступ по всій території України, особливо на територіях, що знаходяться під контролем об’єднаних російсько-сепаратистських сил. Обмеження доступу – в поєднанні з погрозами і залякуванням – послабили СММ. Лише минулого тижня  об’єднані російсько-сепаратистські сили обмежували доступ СММ  13 разів.

Зловживання, вчинені  Росією стосовно тих хто виступає проти її зумисної анексії Криму, тривають. Ми закликаємо Росію відмовитися від обвинувачення проти незалежного журналіста Миколи Семена. Фіктивний суд проти пана Семена  відновив роботу 3 травня – Всесвітній день свободи преси – після п’яти тижнів перерви. Ні ЗМІ, ні незалежні спостерігачі не були допущені спостерігати за судом.

Агресія Росії проти України підірвала  основи безпеки і стабільності в Європі, і це є несумісним з Європою, яка є цілісною, вільною і мирною. США підтверджує свою непохитну підтримку суверенітету України, незалежності та територіальної цілісності в рамках її міжнародно-визнаних кордонів. Ми не визнаємо, і не будемо визнавати, намагання Росії  змінити кордони України. Ми приєднуємося до наших європейських партнерів, стверджуючи, що наші санкції щодо Росії будуть залишатися до тих пір, поки повністю не будуть виконані  Мінські домовленості, і санкції, пов’язані з Кримом, будуть діяти поки Росія не поверне контроль над півостровом  Україні.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ