Промова Курта Волкера на 5-му Міжнародному форумі «Окупований Крим: п’ять років опору»

Промова Курта Волкера на 5-му Міжнародному форумі «Окупований Крим: п’ять років опору»
Промова спеціального представника США у переговорах щодо України, посла Курта Волкера на 5-му Міжнародному форумі «Окупований Крим: п’ять років опору»

27 лютого 2019 року

ТРАНСКРИПТ

Доброго ранку, пане Прем’єр-міністр.

Дякую. Велике спасибі.

Сьогодні виповнюється п’ять років і один тиждень з часу коли ми побачили появу чоловіків у зеленій формі в Криму, маленьких зелених чоловічків, як ми говоримо. Російські військовослужбовці, спецпідрозділи, розвідка, провели операцію з відокремлення Криму від решти України, взяли його під контроль, і дуже швидко, за кілька тижнів, призвели до того, що Росія заявила про анексію території Криму.

Ми – кажучи від імені Сполучених Штатів, від імені Європи, трансатлантичної спільноти – забарилися з реакцією. Ми не могли повірити в те, що ми бачили, ми не реагували достатньо швидко.

Але ми точно знаємо, що сталося. І, насправді, Росія так само визнала це тим, що нагороджувала медалями тих, хто брав участь у цій операції, із викарбуваною на медалі датою 20 лютого 2014 року – як нагадування про цю операцію.

За кілька тижнів, за кілька місяців, ми спостерігали подібну операцію на сході України. Подібний вигляд, подібні зелені уніформи, подібні заходи.

Цього разу вже не пішло так гладко, як могли сподіватися росіяни, бо українці чинили опір. Це призвело до набагато більших оперативних бойових дій, і врешті-решт до стану конфлікту, що жевріє, але став статичним на сході України.

Після цього другого вторгнення, Сполучені Штати, і Європа також, діяли швидше.

В обох випадках ми запровадили санкції у відповідь на агресію Росії. В обох випадках ми зробили дуже чіткі заяви, що ми не приймаємо агресію Росії проти України. Ми зберігаємо нашу повну підтримку суверенітету України та її територіальній цілісності.

Ми надали Україні багато іншої допомоги по ходу справи. А Європейський Союз надав значні фінансові ресурси для підтримки України, МВФ підтримав бюджетні заходи України. Сполучені Штати надали понад 2,9 мільярди доларів допомоги різних видів, ми з часом посилили санкції, ми скасували заборону на продаж летальних озброєнь в Україну, щоб Україна могла придбати зброю, яку вона потребує, щоб захищатися.

Все це – заходи, які демонструють американську та ширшу трансатлантичну підтримку суверенної, незалежної, демократичної, ринкової та безпечної України. І це надзвичайно важливо для всіх нас, включаючи Сполучені Штати.

Ми залишаємося зацікавленими вести переговори з Росією щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в цілому. Найбільш вірогідне місце, де це можливо зараз – схід України і Донбас, хоча Росія на даний час не проявляє зацікавленості в цьому питанні. Ми все ще сподіваємося, що вона таку зацікавленість виявить, і коли Росія буде готова до серйозних дискусій про закінчення конфлікту на сході, про встановлення миру для мешканців цього ргіону – російськомовного населення та інших, які живуть на сході України – щоб побачити [нормалізацію] гуманітарної ситуації на сході, побачити, як конфлікт закінчується, і в кінцевому підсумку повернути територію до нормальної ситуації, ми готові говорити про це і готові надати нашу підтримку.

У міжчасі ми продовжуватимемо надавати нашу повну підтримку Україні. Сполучені Штати можє самі -своєрідна демократія; ми, звичайно, маємо свою частку проблем. Але ми схильні вірити в те, що нам вдалося сформувати уряд, як ми любимо казати, від народу і для народу. Це означає, що уряд існує для того, щоб служити людям, а не керувати ними. Це означає, що якщо він не робитиме цього добре, ми його змінимо. А це означає, що у цьому процесі доля країни – в руках народу. І це те, що справедливо для всіх демократій, і ми першими визнаємо, що у всіх нас трапляються невдачі, ми всі падаємо.

Якщо ви сьогодні подивитеся навколо світу, то побачите підйом популістських рухів, авторитаризму, різних типів ксенофобії, расизму, антисемітизму, простих популістських рішень, які насправді не розв’яжуть проблеми країни.

Ми всі переживаємо через це – під «ми» я маю на увазі країну за країною в Європі; подивіться на Сполучені Штати, де ми також бачимо ці речі – і Україна тут не відрізняється. Україна страждає від багатьох подібних проблем.

Але тепер це виклик для всіх вас – для керівництва України, для народу України – докладати усі сили, які тільки можливо, щоб побудувати таке сильне суспільство.

Так, ви стали жертвою агресії, і ніхто з нас цього не приймає. Я маю на увазі також офіційну декларацію Державного секретаря Помпео про невизнання заявленої Росією анексії Криму.

Дійсно, ми продовжуємо мати конфлікт на сході і дійсно, ми повинні робити все від нас залежне, щоб запобігти новій агресії.

Але в цей період дуже важливо, щоб Україна робила все можливе для зміцнення своєї демократії, зміцнення реформ, зміцнення економіки, побудови суспільства, яке вітатимуть в Європі, магніту для людей Сходу і маяка для тих, хто живе далі на схід, хто бачить, що таке суспільство, як Україна, може бути успішним.

Що це означає?

Зараз ми перебуваємо у періоді виборів. Найголовніше, найнагальніше, це те щоб ці вибори були максимально чистими, вільними і справедливими. Це відповідальність усіх сторін, усіх кандидатів, усіх органів влади, усіх громадян – намагатися допомогти зробити це найчистішими і найкращими виборами, які Україна досьогодні мала. І це стосується як президентських виборів, так і парламентських виборів цієї осені.

Це означає не відмовлятися від боротьби з корупцією. Корупція існує всюди, ми всі це знаємо, вона навіть у Європі, навіть у нашій країні. Це особлива проблема в Україні. За останні кілька років було докладено багато зусиль для боротьби з нею. Зараз не час відступати, зараз саме час йти вперед.

Це означає наполягати на доброчесності. Є таке соціальне чи культурне явище, що люди можуть втомлюватися, можуть здатися, зневіритися, вважати що немає надії, нічого не зміниться. Але якщо кожна особа діє доброчесно, вони можуть примусити інших діяти доброчесно також. І тому доброчесність людей у політичному житті є критично важливою.

Це означає що треба дивитися на усі сектори міцного суспільства: демократичні інститути, судову систему, парламент, виборчий процес. Це означає економіку, в якій треба забезпечити, щоб все відбувалося справедливо, що є верховенство права, що якщо хтось хоче інвестувати, він може мати справедливу можливість інвестувати і обгрунтовані очікування, що за виникнення проблем, суди діятимуть справедливо, і нормальні очікування заробити законний прибуток, тому що це те, що економіка призначена давати. Не незаконний, а законний прибуток. Це означає також зміцнення безпеки, тому що міцне суспільство , якого всі ми хочемо, це таке, що має здатність, засоби, рішучість захистити себе.

США рішуче підтримують Україну. Ми є вашим партнером у всіх цих реформах. Зрештою, це залежить від вас: ви повинні бути тими, хто приймає рішення, і ви повинні бути тими, хто діє. Але я можу запевнити вас, що ми є вашими партнерами у всіх цих кроках, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з вами зараз, у ході цих виборів, після цих виборів, з тим урядом, який сформується після виборів, після цього. Ми тут надовго, і ми тут, щоб підтримати мирну, сильну, демократичну, процвітаючу, безпечну Україну, кордони та території якої, включаючи Крим, будуть повністю їй повернуті.

Велике спасибі.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ