Рада Європи схвалює надання ще однієї позики для України

Рада Європи схвалює надання ще однієї позики для України

Україна: Рада схвалює надання ще одного мільярда євро позики

29 травня 2018 року посли країн ЄС від імені Ради Європи підписали угоду з Європейським Парламентом про новий пакет макрофінансової допомоги Україні.

Ще 1 мільярд євро позики покриє потреби  фінансування України протягом двох з половиною років. Позики будуть підтримувати стабілізацію економіки та програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, надані МВФ та іншими донорами.

МВФ визначив фінансовий дефіцит у розмірі 4,5 мільярдів доларів США на 2018 та 2019 роки, що перевищує фінансування, яке до цього часу надавалося міжнародним  співтовариством.

Макрофінансова допомога є винятковою формою фінансової допомоги, котру  ЄС надає країнам-партнерам, що мають труднощі з платіжним балансом. Це третя операція для України з 2014 року. ЄС також надає допомогу в межах своєї політики сусідства.

ЄС зобов’язався надати 1,6 мільярдів євро фінансової допомоги у 2014 році та 1,8 мільярдів євро у 2015 році, з яких Україна отримала 2,81 мільярдів євро. У січні 2018 року було скасовано надання 600 мільйонів євро через неповне дотримання встановлених умов.

Україна є частиною Східного партнерства ЄС. Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка включає положення про вільну торгівлю, вступила в силу 1 вересня 2017 року.

Подальші виплати будуть можливими лише за умови, якщо Україна поважатиме демократичні механізми та верховенство права, гарантуватиме дотримання прав людини. Можливість фінансування залежатиме безпосередньо  від економічної політики та фінансових умов, зосередження уваги на структурних реформах і надійних державних фінансах, включаючи терміни їх виконання. Умови будуть закладені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією, яка відповідатиме за виплату макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішньої дії контролюватимуть виконання умов.  Після кожної виплати Комісія публічно звітуватиме про виконання умов, зокрема щодо запобігання корупції.

Наступні кроки

Європейський Парламент та Рада будуть апелювати про прийняття рішення без подальшого обговорення.

Рада вимагає кваліфікованої більшості. (Правова база: пункт 2 статті 212 Договору про функціонування Європейського Союзу)

джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ