Світова спільнота засудила дії Росії в Азовському морі

Світова спільнота засудила дії Росії в Азовському морі
Учора, 25 листопада, російські кораблі здійснили напад на два українські малі броньовані артилерійські катери “Нікополь” та “Бердянськ” та рейдовий буксир “Яни Капу”, що рухались з Одеси до порту в Маріуполі. Внаслідок агресії росіяни захопили 23 українських моряків. Світова спільнота вимагає від Росії звільнити полонених та припинити порушення міжнародного права.

МЗС Польщі засудило російську агресію та закликало поважати міжнародне право:

 “Нинішня драматична ескалація напруженості у водах Азовського моря, внаслідок якої постраждали моряки та пошкоджені частини ВМФ України, є послідовним порушенням Російською Федерацією основних принципів міжнародного права, враховуючи порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

 Після незаконної окупації Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди влади Києва Росія порушила принцип свободи плавання. Ми рішуче засуджуємо агресивні дії Росії, ми закликаємо її владу поважати міжнародне право, а обидві сторони – бути стриманими в нинішній ситуації, яка може поставити під загрозу стабільність європейської безпеки”.

 Член Палати представників Конгресу США від Республіканської партії, співголова Українського конгресового комітету Брайан Фіцпатрік також прокоментував ситуацію:

“Кричуще порушення Росією міжнародного права в Азовському морі і її провокаційна атака на суверенітет України є абсолютно неприйнятними. Росія повинна негайно відновити свободу пересування через Керченську протоку, щоб дозволити українським суднам вільно використовувати українські порти.

Тривала, нелегальна окупація Росією Криму та її  постійні спроби дестабілізувати Східну Європу є прямою загрозою інтересам національної безпеки США. Ми не можемо ігнорувати російську агресію проти України. Я закликаю президента і адміністрацію притягнути до відповідальності Володимира Путіна на наступному тижні на саміті G20. Ми повинні стати пліч-о-пліч з українцями”.

Міністерство закордонних справ Канади також відреагувало на Азовську кризу:

“Канада засуджує російську агресію щодо України в Керченській протоці. Ми закликаємо Росію негайно зняти ескалацію, звільнити захоплені судна та забезпечити відновлення нормального морського руху”.

Нолан Пітерсон, кореспондент Daily Signal, написав на своїй сторінці у Twitter:

 “Це найнебезпечніший момент, який я бачив в Україні за роки. Сьогодні ввечері війна, яку багато людей в Америці можуть собі уявити завдяки голлівудським фільмам, могла стати справжньою. Сьогодні в Україні ми йдемо спати, не знаючи, що принесе завтра”.

 

Через агресивні дії РФ Рада Безпеки ООН збирається на позачергове засідання, що відбудеться сьогодні о 18 за київським часом. Про це вчора на своїй сторінці у Twitter повідомила постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі.

 

Джерела:

МЗС Польщі

Фіцпатрик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ