Постійні порушення міжнародного права, недотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

Постійні порушення міжнародного права, недотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

“Створений Росією конфлікт у Східній Україні досі не закінчився. Щоденні порушення режиму припинення вогню не відображають усіх наслідків п’ятирічної військової агресії Росії проти України: понад 10 тис. осіб загинуло, 1,5 млн переміщено”,– про це під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 22 листопада заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

“Сполучені Штати вірять, що Мінські угоди є загалом найкращим шляхом до миру та врегулювання українського конфлікту. Однак вони працюватимуть лише тоді, коли обидві сторони діятимуть добросовісно і здійснюватимуть кроки для їхнього виконання. Україна вже розпочала цей процес, розширивши закон про спеціальний статус.

Проте Росія і підконтрольні їй сили роблять лише кроки назад.Чого варті лише “вибори” на Донбасі 11 листопада. Сполучені Штати приєднуються до Європейського Союзу, Великої сімки та більшості цієї Ради, засуджують російські фіктивні “вибори” в Донецьку та Луганську та відмовляються визнати їхні результати. Ми занепокоєні повідомленнями про те, що влада російських підконтрольних сил змусила працівників державного сектору та студентів голосувати на цих фальшивих “виборах”. Для поліпшення умов безпеки Росія повинна виконувати свої зобов’язання, зокрема встановити справжнє й тривале припинення вогню, відвести сили, які вона контролює, від лінії контакту та зберігати зброю відповідно до Мінських положень.

Сполучені Штати знову закликають сторони відвести сили із зазначених районів. Ми із занепокоєнням відзначаємо погіршення ситуації в зоні роз’єднання Золоте. 15 листопада безпілотник СММ виявив щонайменше 600 протитанкових бойових зарядів за 700 метрів від контрольно-пропускного пункту, який належить збройним силам під проводом Росії. Згідно з повідомленнями, 16 листопада місцева компанія з водопостачання закрила насосну станцію в районі Золоте через пошкодження артилерійським вогнем. Інцидент трапився після того, як 14 листопада перешкодили проведенню ремонтних робіт на системі водопостачання міста Попасна.

Цивільне населення, особливо в контрольованих Росією районах, несе тягар цього конфлікту, незважаючи на пропаганду Москви, в якій стверджують про протилежне. Росія неправдиво заявляє, що підконтрольні їй сили та бойовики захищають мовні меншин на Донбасі. Насправді політика та агресія Москви спричиняють страждання на Сході України з 2014 року. Мілітаризація територій, що оточують критично важливу гуманітарну інфраструктуру, є ще одним прикладом. Сполучені Штати закликають до створення безпечних зони критично важливої цивільної інфраструктури, як-от школи, лікарні та комунальні компанії, щоб зменшити страждання.

Сполучені Штати знову висловлюють свою підтримку СММ, яка є очима та вухами міжнародного співтовариства в Україні. Ми засуджуємо всі спроби обмежити Місію у виконанні її мандату та нагадуємо іншим державам-учасницям про те, що мандат СММ вимагає безпечного доступу до всієї території України. Будь-яка форма втручання в роботу СММ, враховуючи збиття чи перешкоджання безпілотникам Місії, є неприйнятною. Росія повинна відповісти за безпілотник СММ великого радіусу дії, який збили під час спостереження за нелегальною прикордонною діяльністю вздовж російського кордону 27 жовтня. У відповідь на низку російських порушень суверенітету та територіальної цілісності України Сполучені Штати приєднуються до інших держав, закликаючи розробити проект Декларації міністрів для покращення прозорості вздовж кордону.

Росія також здійснює провокаційні дії в Керченській протоці та Азовському морі, де затримує комерційні судна, що прямують до українських портів. Ці затримання є ще одним прикладом намагання Росії завдати шкоди українській економіці та дестабілізувати країну. США також глибоко стурбовані тяжким становищем Свідків Єгови, які живуть на Кримському півострові України під російською окупацією. 16 листопада російські спецслужби вторглися до понад 30 будинків, що належали членам цієї релігійної громади в місті Джанкой. Щонайменше трьох людей, зокрема лідера громади, затримали за сфальсифікованими звинуваченнями в “організації екстремістської спільноти”. Мирне сповідування релігії не є екстремізмом.

Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів, враховуючи її територіальні води. Ми не визнаємо, ніколи не визнаємо здійснену Росією анексію Криму. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів та підтверджуємо, що наші санкції проти Росії, пов’язані з Мінськом, залишатимуться в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом”.

 

Джерело

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ