У середу над Землею був “кривавий” супермісяць

У середу над Землею був “кривавий” супермісяць
Перше повне місячне затемнення за два роки відбулося в середу: цей “кривавий” супермісяць можна було побачити із певних частин Азії, Австралії, Сполучених Штатів і Південної Америки – повідомили в NASA. У США найкраще розгледіти це явище змогли мешканці Гаваїв, Аляски й західних штатів.

“Кривавий” супермісяць зазвичай з’являється під час повного затемнення цього природного супутника нашої планети, у момент, коли Земля опиняється рівно поміж Місяцем і Сонцем, закриваючи Місяць від сонячного освітлення. Назву “кривавий” він дістав через червоне сяйво – пише CBS.

“Коли це трапляється, то єдиним освітленням, що досягає в той момент поверхні Місяця, є те, яке проходить по краєчку земної атмосфери. Молекули повітря з атмосфери Землі розсіюють більшу частину блакитного світла, а його залишки рефлектують на поверхню Місяця червоним сяйвом, через що Місяць на нічному небі видається червоним”, – пояснили науковці з NASA.

Наслідком таких подій є “світлове кільце” навколо Місяця. Астрономи, однак, не можуть наперед передбачити, наскільки супутник буде червоним, адже на це може впливати атмосферний пил – заявили в NASA.

Травневий супермісяць є одним із трьох цього року й найбільшим з-поміж них. Супермісяці виникають унаслідок того, що Місяць здається більшим, ніж він є зазвичай, оскільки перебуває найближче до Землі. Цьогорічний травневий супермісяць назвали ще і “квітастим”, адже в травні на Землі переважно цвіте величезна кількість квітів.

Затемнення тривало 14 хвилин, а вся подія загалом – приблизно п’ять годин, від 8:47 до 13:49 за універсальним координованим часом. В Азії його побачили надвечір, а в США – у ранніх ранкових годинах. Для тих, хто не зміг бачити затемнення неозброєним оком, організували віртуальну телескопічну проєкцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чужі “Місяці” Фальшиві квіти