Угорщина зацікавлена у підтриманні добросусідських відносин з Україною

Угорщина зацікавлена у підтриманні добросусідських відносин з Україною
Про це голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив у понеділок, 15 жовтня, на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС та держав Східного партнерства у Люксембурзі.

За словами міністра, Угорщина хоче, щоб Україна стала демократичною країною, яка поважає свої міжнародні зобов’язання і вважає національні меншини, що мешкають в межах її кордонів, зокрема й угорську громаду, джерелом сили.

Після двосторонніх зустрічей з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним Сійярто підкреслив: “Україна не має підстав для того, щоб не розглядати свої меншини як природні ресурси”. Політик також додав, що Угорщина завжди відкрита для консультацій.

“Угорщина очікує, що Україна не тільки словами, а й ділом покаже, що вона не хоче загострити ситуацію, що виникла, але хоче знайти її вирішення”, – наголосив Сійярто. Міністр сподівається, що майбутні дії України вирішать цю ситуацію.

Петер Сійярто також заявив, що Угорщина зробила все можливе, зокрема надала 27,5 млрд форинтів (85 млн євро) для фінансування програм економічного розвитку України. “2600 українських дітей, що постраждали від боїв на сході України, безкоштовно відпочивали в Угорщині, а 36 поранених українських військових отримали безкоштовне медичне страхування. Угорщина надала негайну допомогу, щоб забезпечити безперешкодний потік питної води в Західній Україні. До того ж вона надає сотні стипендій молодим українцям в університетах Угорщини, повні витрати яких покриваються угорською державою”, – додав міністр.

Сійярто пояснив, що певні фактори викликають занепокоєння, оскільки Україна не дотримується жодних обіцянок, даних стосовно поправки до закону про освіту: “Угорщина не може трактувати негайне прийняття українським парламентом закону про мову як крок до вирішення проблеми. Якщо закон буде прийнятий у нинішній формі, він унеможливить використання угорської мови в засобах масової інформації та культурі”.

Міністр заявив, що також стурбований оприлюдненням персональних даних угорців на сайті “Миротворець”. Сійярто звернувся до міністра закордонних справ України з проханням вирішити цю проблему.

Занепокоєння політика також викликає петиція, опублікована на сайті ВРУ, яка закликає до депортації закарпатських угорців: “Неприйнятним, недопустимим і огидним є те, що сьогодні підписи стосовно такої пропозиції можна збирати в Європі”. Сійярто заявив, що він та Павло Клімкін погодилися, що цьому явищу потрібно покласти край. Міністри також домовились про надання дозволу на присутність почесного консула в кожній країні.

“До того ж Угорщина розгляне можливість змінити назву урядового уповноваженого з координації Закарпатської програми розвитку без зміни його сфери діяльності та функціонування, паралельно з якою процедура отримання дозволу для нового угорського посла в Києві також може прийти до завершення”, – додав політик.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ