В Ізраїлі створена нова урядова коаліція

В Ізраїлі створена нова урядова коаліція
Нещодавно в Ізраїлі завершилися парламентські вибори, унаслідок яких була створена урядова коаліція на чолі з Нафталі Беннетом і Яіром Лапідом. Вибори поклали край епосі Беньяміна Нетаньягу, який перебував на посаді прем’єр-міністра впродовж 12 років. Його партія до коаліції не ввійшла.

До нового альянсу потрапили, зокрема, політсили “Яміна” Н. Беннета та “Еш Атід” Я. Лапіда. Також уперше в урядову коаліцію вступила арабська партія – політсила РААМ, яку очолює суніт Мансур Абас.

РААМ та інші проарабські партії й раніше проходили в кнесет, але суттєвого впливу там не мали, натомість нині в них буде значно більше ваги.Це також показує посилення позицій арабських палестинців в Ізраїлі, що зумовлено збільшенням їхньої кількості. Однак це не означає, що політика Ізраїлю суттєво зміниться, оскільки в парламенті доволі сильними залишаються консервативні партії, які жорстко обстоюють права ізраїльтян.

Водночас збільшення впливу арабських партій, на думку експертів, призведе до того, що питання, які стосуються арабських палестинців в Ізраїлі, не будуть порушуватися під час усього правління уряду, оскільки вони неодмінно спричинятимуть конфлікти. Нещодавно, наприклад, був перенесений розгляд справи про переселення сімей палестинських арабів із території Ізраїлю.

Однак найімовірніше, новий уряд достроково піде у відставку. До нього належать доволі поляризовані сили, які мають різні чи навіть протилежні позиції в справах внутрішньої й зовнішньої політики. Тож за найменшого скандалу, що є неминучим в умовах поляризації уряду, якась партія вийде із коаліції. Як розгортатиметься політична ситуація в Ізраїлі надалі – побачимо найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чому Україну та Грузію не запросили на саміт НАТО? США посилюють співпрацю з Південною Кореєю