Чи розпочнеться “холодна війна” між США та Росією після інтерв’ю Джо Байдена?

Чи розпочнеться “холодна війна” між США та Росією після інтерв’ю Джо Байдена?
Нещодавно президент США Джо Байден під час інтерв’ю назвав очільника Росії Володимира Путіна вбивцею. Кремлівський лідер відповів на звинувачення доволі невпевнено, звертаючись до дитячої примовлянки: “Хто як обзивається, той так і називається”. Це засвідчило те, що президент Росії не був готовий до таких слів Байдена. Можливо, він сподівався, що США й далі дотримуватимуться політики Дональда Трампа, який доволі поблажливо ставився до Путіна і певною мірою навіть боявся його.

На відміну від Трампа, Джо Байден вирішив відразу розставити акценти. Президент США розповів, що напередодні мав телефонну розмову із Путіним, що він добре знає, хто такий очільник Кремля, і що рано чи пізно Путін відповість за всі свої дії. Напередодні інтерв’ю Джо Байдена американська розвідка оприлюднила доповідь, де йдеться про те, що Росія постійно втручається в політичні процеси Америки, зокрема у виборчу кампанію, де підтримувала Трампа, посилюючи внутрішньополітичну напругу та збільшуючи протистояння між різними соціальними групами в країні. Тож Джо Байден, спираючись на дані американської розвідки, пообіцяв, що Путін відповість за всі свої злочини.

Заява президента США значно послабила зовнішньополітичний авторитет Путіна – до цього демократичні країни здебільшого критикували лише авторитарну політичну систему Росії, а санкції вводили тільки проти високопосадовців, але не проти Путіна. Деякі європейські країни час від часу навіть заявляли про можливе перезавантаження відносин із Росією. Однак після слів Джо Байдена вони, як союзники США, мусять чітко визначити свої позиції щодо Росії.

Заява Джо Байдена прозвучала саме напередодні сьомої річниці захоплення Росією Криму, і це доволі символічно, адже Штати раніше зазначали, що вони не допустять жодних порушень міжнародного законодавства з боку Росії. Наступним кроком США може бути посилення економічних санкцій проти РФ та особисто проти Путіна. Раніше РФ ще намагалася відігравати роль значного геополітичного гравця, втручалася у різні регіональні конфлікти і навіть називала себе миротворцем, однак тепер Америка та її союзники будуть робити все, щоб послабити зовнішньополітичний авторитет Росії.

Останнім часом США почали посилювати свій військовий потенціал, зокрема заявили про формування Системи глобального стримування наземного базування та виділили 100 млрд доларів на модернізацію і оновлення бази ракет. Тож Штати інформаційно та практично підтверджують, що вони рішуче налаштовані протидіяти Росії. Це можна назвати початком нової “холодної війни” між РФ та США.

Наразі Росія не може порівнювати себе з СРСР, який мав набагато потужніший економічний потенціал, однак “холодну війну” все-таки програв. Тож Путіну потрібно добре замислитися над тим, чи він й далі буде дотримуватися своєї попередньої політики. Джо Байден займає жорстку позицію, але він неодноразово заявляв, що завжди готовий піти на переговори з Путіним, якщо той справді захоче змінити свої пріоритети. Якщо економічні санкції посиляться, а ціна на нафту впаде, то Росія може цілком повторити долю Радянського Союзу.

У такий спосіб Штати демонструють світові, що вони посилюють свою зовнішньополітичну присутність і готові до нових загроз та викликів. Хоча й США, й іншим країнам потрібно розуміти, що оптимальний шлях розв’язання багатьох проблем – це не посилення військового потенціалу, а діалог і дипломатія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи послабить інтерв’ю Меган Маркл монархічні настрої у Великобританії? Чи буде експрезидент Франції Ніколя Саркозі сидіти у тюрмі?