Ветеран як таран

Ветеран як таран
Рівень «соціальної ваги» ветерана в українському суспільстві є досить великим, тому трапляються випадки, коли ветеранів використовують для досягнення корисливих цілей. Авторитет ветерана російсько-української війни в нашому суспільстві є настільки великим, що автоматично підносить його до категорії морального авторитета і робить твердження ветерана мало не абсолютною істиною.

Частина українців дійсно так вважає і має на це підстави, частина створила для себе образ героя у білому, який просто не може бути причетним до сумнівних справ. Іншим просто немає що сказати на запитання: «Де ти був, коли я за тебе кров проливав?», тому такі люди теж не хочуть вступати із ветераном у суперечку.   

Присутність героя війни у будь-якій справі додає їй ваги і робить ветерана ідеальним інструментом для лобіювання практично будь-яких питань. Політики намагаються залучити якомога більше ветеранів у свої політичні проекти, щоб підсилити за допомогою їхнього авторитету свої мало-реальні обіцянки.

Ветеранів намагаються купити або використати несвідомо.

Наприклад, обирають дату, присвячену якійсь знаковій або трагічній події в історії країни, скликають ветеранів і замість українського прапора розгортають прапори своїх політичних сил. Людина із медалями на грудях опиняється під партійним прапором, не маючи приналежності до цієї партії і не усвідомлюючи її цілей.

Вигідно заманити ветерана на якийсь провокативний захід, де збираються спровокувати бійку із поліцією. Потім на екранах телевізорів з’являється скривавлене обличчя у камуфляжі – результат «роботи» поліцейських, які, як скажуть, «діяли за наказом антинародної влади».

Надзвичайно розповсюдженою є практика використовувати людей у одностроях для отримання дозволів на забудову певних земельних ділянок. Ветеранам обіцяють квартири у будинку  і забудовник починає посилати їх під кабінети чиновників, заявляючи, що будувати будуть для них. Після отримання ділянки та закінчення будівництва виявляється, що щось пішло не так і квартиру отримали зовсім не ті ветерани, які стояли під дверима, а якийсь працівник прокуратури, що отримав посвідчення УБД, 45 днів просидівши у готелі міста Краматорськ.

Дуже часто у форму вдягають людей, які взагалі ніколи не були на фронті. Зображаючи ветеранів, вони блокують будівництво якогось об’єкту, а потім лідер липової спілки ветеранів вимагає у забудовника гроші за те, щоб не чинити перепон під час будівництва.

Цікаво, що ветеранські союзи, які складаються зі справжніх ветеранів, намагаючись у законний спосіб відстоювати свої права, рідко досягають успіху, наштовхуючись на сотні бюрократичних перепон, зав’язаючи у паперах та судових тяжбах.

Наприклад, для протидії ветеранам, які, не маючи зв’язків намагаються отримати земельні ділянки у населених пунктах поблизу великих міст, де земля ціниться дорожче, придумана така схема. В них беруть документи, належним чином оформлюють, посміхаються, а на сесії селищної ради депутати не голосують ні «за», ні «проти». Руки піднімають тільки на питання головуючого: «Хто утримався?».

Оскільки всі утримались, питання переносять на наступну сесію і так до безкінечності.

Дивно, як у суспільстві може поєднуватись така всеохоплююча любов та пошана до ветеранів, та, одночасно, таке блюзнірське ставлення до них.    

Із наближенням виборів кількість спекуляцій та провокацій із застосуванням ветеранів буде збільшуватись, і використовувати патріотів будуть ще більш цинічно, тому, користуючись нагодою, хочу звернутись до ветеранів із проханням: «Будьте уважними та виваженими. Маючи справу із політиком чи бізнесменом, цікавтесь його біографією. Злодій у минулому навряд чи стане добропорядною людиною сьогодні. Не спішіть підхоплювати прапори та гасла. Не продавайтесь. Бути моральним авторитетом – це не тільки збирання лаврових вінків, але і величезна відповідальність».

Маю також пораду людям, які готові звести будь-якого учасника АТО у ранг ікони. Пам’ятайте – є люди, які отримали свої УБД не в окопах, а у саунах за третьою лінією оборони, а той, хто не погребував змахлювати у такій справі, навряд чи надає значення словам «мораль», «сором», «совість».

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ