Чи погіршить затримання російських шпигунів італійсько-російські відносини?

Чи погіршить затримання російських шпигунів італійсько-російські відносини?
Нещодавно в Італії затримали двох російських шпигунів, що збирали інформацію про НАТО, а також двох італійських чиновників, які допомагали росіянам. Шпигунів планують вислати з країни, а італійських службовців звинуватили в зраді. Чи засвідчують ці факти, що італійсько-російські відносини погіршуються?

Італія доволі прихильно ставилася до Росії і, хоча й підтримувала санкції проти неї, неодноразово заявляла про важливість перезавантаження відносин. Економічна співпраця між РФ й Італією завжди була достатньо ефективною. Росія також скеровувала гуманітарну допомогу Італії для боротьби з коронавірусом, зокрема нещодавно відправила декілька партій вакцини “Супутник V”. Але шпигунський скандал довів, що не все так просто у їхніх відносинах.

Хоча Росія поспішила заявити, що це непорозуміння, чорна кішка між країнами вже пробігла. Певне погіршення відносин можна пояснити насамперед тим, що в Італії до влади прийшов уряд Маріо Драгі, який завжди був послідовним євроатлантистом. Саме за його наказом італійські спецслужби успішно затримали шпигунів, що намагалися здобути інформацію про розташування штабів НАТО.

Звичайно, шпигуни були завжди, але останнім часом боротьба з російськими шпигунами значно посилилася, зокрема декілька розвідників РФ було вислано з Болгарії. І це не збіг, адже геополітична ситуація змінюється. Напередодні президент США Джо Байден заявив, що всіма можливими засобами буде протидіяти намаганням Росії порушити міжнародне законодавство. Оскільки Америка задекларувала, що буде посилювати співпрацю з країнами ЄС, то Євросоюз також мусить підтверджувати свою лояльність США. Окрім того, Росія також завдає шкоди багатьом країнам ЄС, оскільки постійно намагається дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Європі. Тож останні події підтверджують, що боротьба між спецслужбами Росії й держав Заходу значно посилюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи повернеться Сирія до мирного життя? Чи розпочнеться “холодна війна” між США та Росією після інтерв’ю Джо Байдена?