Вплив коронавірусу на екологію

Вплив коронавірусу на екологію
У світі продовжує поширюватися коронавірус, спричиняючи низку проблем для людства. Водночас, за інформацією вчених, з початку епідемії відбулося певне покращення екологічної ситуації, зокрема зменшилася кількість парникових газів. За час карантину вдалося досягти того, чого не могли здійснити політики, які десятиліттями домовлялися про зменшення викидів CO2.

Звісно, зростання економіки в більшості країн уповільнилося: зупинено промислове виробництво, майже припинилися транспортні та пасажирські перевезення за винятком екстрених випадків. Однак навіть це дає певні позитивні результати. Зокрема, за даними Європейського космічного агентства, після введення карантину повітря у низці європейських міст почало швидко очищуватися, зокрема у Парижі такі показники не фіксували уже 40 років. Експерти НАСА також зазначають, що забруднення NO2 зменшилося навколо Уханю. Подібні зміни спостерігалися у різних регіонах Китаю та Італії. Карантин також перевів багатьох працівників на дистанційну роботу, тому роботодавці тепер можуть зекономити на оренді. Окрім того, праця з дому скоротила як транспортні витрати, так і шкідливі викиди в атмосферу. Очищується також вода, зокрема канали у Венеції.

Оскільки відвідування громадських місць обмежене, люди раціональніше планують покупки і споживають їжу, що допомагає зменшити кількість харчових відходів. До слова, щороку людство викидає 1,3 млрд тонн залишків їжі. Але чи COVID-19 впливає на екологію тільки позитивно?

Засоби, які використовуються для захисту від коронавірусу, здебільшого залишають значний екологічний слід. Зокрема, багато медичних масок, якими користуються як фахівці, так і населення, виготовлені з штучного полімеру, що довго розкладається. В одному лише Китаї на початку лютого виготовляли 10 млн масок на добу, наприкінці місяця ця норма збільшилась до 110 млн на добу, а вже у березні – до 200 мільйонів. В інших країнах також активно виготовляють медичні маски, відтак скоро вони будуть з’являтися на сміттєзвалищах.

Ще один важливий засіб антивірусної профілактики – антисептик. Часто він продається в пластиковій тарі, виготовленій з поліетилентерефталату (PET-1) або поліетилену високої щільності (HDPE-2). Ці види пластику приймають на переробку за певних умов. Від початку карантину товари у продовольчих магазинах також фасуються у пластикову тару, що зменшує прямий контакт людини з продуктами. Окрім того, більше пластику викидатимуть й кав’ярні, що тепер розливають напої лише в одноразовий посуд. Але оскільки в Україні сміття не сортують, то ця пластикова тара від антисептиків та харчів буде засмічувати навколишнє середовище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Під час карантину збільшився попит на домашніх улюбленців Чи вплине коронавірус на падіння світової економіки?