Як італійська “правиця” міняла Європу на російську нафту

Як італійська “правиця” міняла Європу на російську нафту
Італійська русофілія має багато вимірів. “Русские красавицы”, російські петродолари й широка “русская душа”, яка охоче ділиться першими двома позиціями зі своїми друзями – це три кити, на яких тримається прихильність до росіян у всій Європі, не лише в Італії. Тому корупційні зв’язки Кремля з європейськими “путінферштеєрами” ні для кого не є новиною. Як і те, що більшість цих “друзів Путіна” зосереджені в правих, євроскептичних, ксенофобських політичних партіях і рухах. Й ось черговий доказ.

У неділю італійська газета L’Espresso нарешті ідентифікувала таємничого персонажа під іменем “Юрій”, який залишався єдиним невідомим із лютого 2019 року, коли це ж видання опублікувало скандальний матеріал про російське фінансування партії “Ліга” на чолі з Маттео Сальвіні, тодішнім віцепрем’єром уряду Італії.

Деталі цього скандалу в червні того ж року навело американське видання BuzzFeed, яке оприлюднило запис розмови від 18 жовтня 2018 року в московському готелі “Метрополь”. Це видання твердить, що росіяни дали 65 млн доларів на передвиборчу кампанію сальвінієвої “Ліги” до Європарламенту, щоб зміцнити в ЄС блок євроскептиків та сувереністів.

У згаданій розмові в московському готелі з італійського боку брав участь Джанлука Савоіні, голова товариства “Ломбардія-Росія”. Тоді Савоіні був членом офіційної делегації Маттео Сальвіні як італійського віцепрем’єра та міністра внутрішніх справ.

Російську сторону представляв Андрій Харченко, права рука Олександра Дугіна, сумновідомого вождя російських націоналістів. Разом із Харченком у розмові брали участь ще Ілля Якунін та отой таємничий “Юрій”. Отже, за даними L’Espresso, йдеться про Юрія Бурундукова, який у той час працював для Костянтина Малофєєва, колишнього шефа державного банку, який начебто збагатився на діяльності у сфері off-shore. До того ж про Малофєєва пишуть як про палкого прихильника Путіна й корифея православного типу російського націоналізму. А ще – що через нього проходять фінансові операції на рахунки кремлівського режиму.

Із запису розмови стає відомо, що Савоіні запропонував росіянам підтримати фінансово їхню партію на виборах до Європарламенту, оскільки вони хочуть боротися не тільки за суверенітет своєї країни, але й за те, щоб Європа була все ближчою до Росії.

За даними BuzzFeed, на цій же розмові було домовлено і про спосіб такої фінансової “допомоги”. А саме – про велику доставку російської нафти італійському петроконсорціуму “Ені”. Деталі цієї угоди згодом уточнило римське видання Il Fatto quotidiano. Тут, як кажуть, “слідкуємо за руками”. Отже, вартість угоди – 1,5 млрд доларів, знижка – 10%, з якої “Ліга” отримала не 65, а 60 мільйонів (4%), а кремлівські корупціонери свій “відкат” – 90 мільйонів (6%).

За доставку російської нафти італійському консорціуму “Ені” відповідала фірма Avangard Oil & Gas, яка була власністю Малофєєва й інформація про яку зникла з інтернету відразу після оприлюднення запису розмови на BuzzFeed.

Зрозуміло, що всі причетні з італійського боку заперечують цю інформацію, Савоіні називає запис deepfake, а всю історію – “пасткою на Сальвіні”. Однак справжність запису розмови ніхто ще не спростував. Минуло понад два роки після оприлюднення скандалу, тож може здаватися, що сьогодні розкриття “Юрія” не є чимось особливо важливим. Але, як пише L’Espresso, тепер стає зрозуміло, чому після формування уряду Маріо Драгі Сальвіні “зубами і кігтями” боровся за те, щоб його фракція як опозиція зберегла контроль над парламентським представництвом у таємних службах Італії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чому Україну та Грузію не запросили на саміт НАТО? Анкара налякала Росію “Стамбулом”