“Няшна” атака

“Няшна” атака

Три тижні тому я почала отримувати різні смс-повідомлення та листи з запрошенням “закупідонитись”. Торговці заманювали мене до себе знижками, гарантуючи, що мій подарунок неодмінно знадобиться моїй половинці, яка, зі свого боку, на 100% займається лише тим, що відраховує дні до дати “ікс”. Ресторани обіцяють цього дня святкове романтичне меню, на екрани кінотеатрів виходять фільми про кохання, а у репертуарі театрів не бракує сентиментальних спектаклів. Вітрини магазинів, зупинки громадського транспорту, реклами на YouTube-каналах тощо – усе це перетворилось на червоно-рожеве море з блискітками, яке протягом останніх тижнів переслідує жителів сучасних міст.

Водночас упродовж кількох років дедалі популярнішим у світі є рух “quirkyalone”, прихильники якого оголосили 14 лютого International Quirkyalone Day, себто днем антивалентинок. Це поняття вигадала американська письменниця Саша Кейгтон, яка окреслила ним осіб, що свідомо обрали самотність і не шукають партнера або партнерку лише для того, щоби перебувати у парі. Виявилось, що прихильників антивалентинок так багато, що деякі клуби навіть влаштовують антивалентинкові вечірки, на яких ви не побачите жодного атрибуту свята. 

А от техаський зоопарк уже кілька років поспіль з нагоди Дня святого Валентина навіть пропонує придбати за п`ять доларів таргана, якому можна офіційно надати ім‘я колишнього партнера або партнерки, після чого віддати його птахам на вечерю. Цьогоріч на кількох станціях лондонського метрополітену соцмережа Twitter запустила акцію, присвячену невдалим побаченням, і кожен пасажир, який з 13 по 16 лютого відвідає лондонську підземку, може ознайомитись з короткими історіями інших людей, яким не поталанило у коханні. У польському Ґданську один з центральних кінотеатрів запрошує сьогодні на “Неромантичний марафон”, протягом якого можна буде переглянути низку фільмів, у яких немає жодного натяку на романтику.

І може цей батл між тими, хто самотній, і тими, хто перебуває у відносинах, був би смішним, якби не сумна статистика, яка свідчить про ріст самогубств цього дня, адже гасла про обов’язкове парне щастя нерідко пригнічують самотніх. Саме тому служби психологічної підтримки, наприклад в Америці, кілька років поспіль запускають у цей період рекламні кампанії для підтримки самотніх сердець, зокрема організовують безкоштовні вечірки або спільні акції, як-от прибирання лісу чи узбережжя океану. Саме завдяки такій колективній роботі багато хто відкидає сумні думки і знаходить в собі сили жити далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Метро «Бабин Яр»? Пам’ять у мережі Флешмоб у епоху суцільної емпатії