Ставлення кандидатів у президенти США до України

Ставлення кандидатів у президенти США до України

Поки в США між представниками республіканських та демократичних сил тривають перегони за крісло очільника країни, можемо проаналізувати, якою буде політика майбутнього американського президента щодо України.

Якщо перемогу знову отримає Дональд Трамп, то він продовжить свій попередній курс, який щодо нашої країни не завжди був однозначним. Згадаймо хоча б телефонну розмову Д. Трампа з В. Зеленським, що ледь не спричинила імпічмент нинішнього очільника США. Деякий час Трампа вважали проросійським політиком, зокрема тому, що він називав президента РФ Володимира Путіна хорошим другом та заявляв про можливість перезавантаження відносин із Кремлем,  які окреслював як більш вигідні та важливі, ніж з Україною, особливо – в економічній сфері. Однак після низки скандалів навколо проросійської орієнтації Д. Трампа і розслідувань щодо можливого втручання Росії в передвиборчу кампанію в США американський очільник був змушений обмежити свою проросійську риторику і збільшити поміч Україні. Останніми роками він чітко заявляє, що підтримує територіальну цілісність України, виступає за повернення Криму і звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу. Саме президент Трамп як представник Республіканської партії надав Україні значну військову поміч, зокрема – протитанкові комплекси “Джавеліни”. Натомість його попередник, демократ Барак Обама, допомагав Україні здебільшого тільки дипломатично.

Основний конкурент Трампа від демократів Джо Байден на україно-американській політиці знається доволі ґрунтовно. У 2014-17 рр. він відповідав за відносини США з Україною, здійснив кілька робочих візитів до Києва. Джо Байден – щирийприхильник України. У своїх виступах на міжнародну тематику він завжди закликає збільшити безпекову допомогу для нашої країни, зокрема й через надання ефективного озброєння. На його думку, потрібно також сприяти росту інвестицій в українську економіку, особливо – в енергетичну галузь, щоби зменшити енергетичну залежність від Росії. Байден також виступає за те, щоб Україна стала одним із головних пріоритетів зовнішньої політики США, оскільки вона захищає демократичні цінності в боротьбі з авторитарною Росією. Політик підтримує активізацію переговорного процесу з Росією в нормандському форматі, де США буде відігравати одну із ключових ролей. Протевисуває він певні вимоги й до України, зокрема – провести реформу судової системи, щоб антикорупційні органи нарешті ефективно запрацювали. На його думку, саме захист прав і свобод простих громадян, а також подолання корупції є важливими передумовами економічного зростання України. Байден вважає, що це також сприятиме залученню іноземних інвестицій, оскільки в умовах подолання корупції західні компанії будуть зацікавлені вкладати кошти в Україну. 

Проукраїнські позиції займає й ще один кандидат від демократичних сил – Берні Сандерс. Раніше політика звинувачували в проросійських симпатіях. Аби спростовувати ці підозри, Сандерс виступив із жорсткою критикою В. Путіна. Демократ підтримує активізацію відносин із європейськими союзниками, зокрема – для допомоги Україні в боротьбі проти Росії. На думку Б. Сандерса, потрібно активніше підтримувати чинного президента України та український уряд у їхніх реформаторських починаннях і боротьбі з корупцією. Демократка Елізабет Воррен також виступає за активізацію відносин із європейськими партнерами для посилення тиску на Кремль. Однак головні зусилля, на її думку, мають здійснюватися на дипломатичному фронті. Політикиня також акцентує увагу на важливості масштабних реформ в Україні та подоланні корупції, яку Росія дуже часто використовує для послаблення України. І хоча Е. Воренн і вийшла з передвиборчої гонки, але прихильником України вона залишатиметься й надалі.

Отже, оскільки всі кандидати в президенти США займають проукраїнські позиції, нашій владі потрібно доволі зважено й дипломатично про них висловлюватися, займаючи здебільшого нейтральну позицію. Слід збагнути, що це вибори американського народу, тому ми підтримаємо будь-якого кандидата, який отримає кредит довіри від громадян США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Передвиборча гонка в США розпочалася На праймеріз у “супервівторок” перемогли Дж. Байден та Д. Трамп